AKK hakee SM-sarjalle promoottoria, kukahan voisi alkaa kartingin SM-sarjan promoottoriksi? Miksei lajipäällikkö tee sitä? Vai pitääkö siihen olla joku ulkopuolinen henkilö?
Kuka kartingin promoottoriksi
20
1098
Vastaukset
- x30
Mikko Laine
- tr6h
Niin tosiaan. kun ei saanut lajiryhmässä SM kisoja tapettua niin promoottorina se onnistuisi paljon helpommin.
- 6597481656
mitäs tää promoottori tekee? tartteeko lasten urheilut oikeasti promoottorin? kenttäkö maksaa kulut? veikkaan, että joku vanha kartkuha palkataan hommaan.
- paluukotiutuja
Mahonen
- Välistä
Mahonen ja makkaramyynti tietty suoraan hänelle?
- SmPromoottori
ketä muita hakenut ku laineen mikko?
- tässäsinulle
Häkkinen, Järvilehto, Kovalainen, Salo, Räikkönen, Bottas ja pari muuta vanhempaa kuhaa.
- täysturhake
toivottavasti sitäagitaattoria ei valita mihinkään toimeen, jossa pääsee jostakin päättämään...pyörittäköön omaa sarjaansa, muttei anneta sen päättää muiden sarjojen asioista...
- tässäon
tässäsinulle kirjoitti:
Häkkinen, Järvilehto, Kovalainen, Salo, Räikkönen, Bottas ja pari muuta vanhempaa kuhaa.
Ihan totta onks kukaan kysynyt jotain noista ekasta neljästä promoottoriksi, turha sinne on valita jotain entistä lopettanutta kartingkuhaa ja lajipäällikkö ei nyt saa mitään aikann, se on näyttönsä antanut.
- M.ähöne
Idiootit! Ei Mikko varmaankaan ole tuohon virkaan hakenut!
- X30
Ei todellakaan. Pelkkää trollausta.
- Mitensilloin
Jospa päästäisiin niihin aikoihin kun oli sm kisoissa kuskeja yli 100 ja joukossa oli venäläisiä, virolaisia ja ruotsalaisia. Silloin oli myös tiimejä enemmän toki yksityiskuskejakin isän tai mekaanikon kanssa. Sarja pyöri hyvin ja kuskeja nousi kv tasolle useita ja nythän niitä kuskeja ajaa F1 ja rallin MM sarjaa. Jotain silloin tehtiin oikein.
- Vääräsuunta
No kuule silloin ne autotkin liikkui kuin kilpa autot.
Nyt kiloja on autoissa niin paljon että ne muistuttaa kurveissa enemmän laiskoja lahnoja.- dd22
Nykyään autot ja kuskit ovat sekunttitolkulla nopeampia kuin ennen !
- Dementgus
Aika kauas saa mennä historiaan, kun kuskeja 100 ja mites nuo ruotsalaiset, venäläiset ja virolaiset olivat jakamassa SM mitaleita, taitaa muisti pätkii nyt pahemman kerran.
- kellesopivavirka
Eipä poiketa nyt alottajan aiheesta. Siis mistä suomeen kartingpromoottori, kuka saa asiat luistamaan vähän joka sektorilla, talous- , kotimaan- sektorilla, ja tuonne suomen rajojen ulkopuolellekin täytyis toiminta ulottua, varsinkin kautena 2019.
- Promo
Minusta olis hyvä, että tuntis kartingin, mutta se ei ole se tärkeinpointti. Yhteydet talouselämään, viestinnän ammattilainen, iso valmis verkosto ympärillä. Siinä ne edellytykset hoitaa asioita.
Mutta mistä löytyy tällänen? Mistä hän saa sen taloudellisen korvauksen tekemälleen työlle? Täytyiskö olla liiton palkkalistoilla vai ponuspalkkainen, en osaa sanoa. - Probono
Onkohan hakijoita tehtävään hakijoita? Laine, Teuronen, Pirttinen, Niskanen, Backman, Laine, Leitola...löytyiskö noista joku?
- ihansamajokumuu
en tiedä vaivaako sinua tautonomia vai yritätkö väkisin Lainetta promoottoriksi...no, huonompaa valintaa eivät ainakaan voisi tehdä...
- Kukamuukaan
Kuha kart valittu, nyt alkaa hommat rullaamaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2629386IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3176554Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?691554Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61371Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921195- 1091141
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut721003Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40842Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23736MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311728