Uusi synagoga ilmestynyt Kajaaniin

Jossain sairaalanmäen suunnassa on näköjään rakennettu iso synagoga Davidin tähtineen. Mitähän kaupungin mamut ajattelevat asiasta ja miten pian ampuvat hökötyksen nurin? Kajaanissa kuitenkin lienee enemmän muslimeja kuin juutalaisia.
5323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hohohoh, päivän paras!

Äänestä

Sehän on joulutähti!!!!

Äänestä

Daavidin tähti? Ei ole. 5-sakarainen viisikanta eli pentagrammi siellä loistaa, eikä 6-sakarainen Daavidintähti eli heksagrammi joka on juutalaisten symboli.

Äänestä
  • Luuletko että ne osaa laskea?

    Äänestä

Hienoa. Nyt olemmekin suorittaneet peruskurssin siinä tekniikassa, jolla persujen maahanmuuttouutiset syntyvät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Imaami kirjoitti:

Jossain sairaalanmäen suunnassa on näköjään rakennettu iso synagoga Davidin tähtineen. Mitähän kaupungin mamut ajattelevat asiasta ja miten pian ampuvat hökötyksen nurin? Kajaanissa kuitenkin lienee enemmän muslimeja kuin juutalaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu