Ihan pakko tulla sanomaan tänne että juuri näillä näppäimillä tulee kuluneeksi 30 vuotta siitä kun Jeppiksen viimeistä kertaa auton peruutuspeilistä näin ja muutin Suomeen. 30 vuotta on sitten tullut vietettyä eri puolilla Suomea eikä missään, MISSÄÄN ole ruotsin kieltä tarvinnut vaikka aikoinaan Jeppiksessä koulua käydessä painotettiin että älkää ikinä kyselkö töitä suomeksi. Töitä on riittänyt eikä ketään kiinnosta oikeasti ruotsin kielen taito tai taitamattomuus täällä Suomessa. Jeppis tietty oma lukunsa. Suosittelen. Muuttakaa Suomeen!
Vastaukset 3
- poispois
Ymmärrän, itse muutan tammikuun alussa Joensuuhun, Suomi kutsuu siis :-)
Ei jää ikävä tuku-diitä...- simmottis
no heva nu ruku he...
- Haistakaapaskathurrit
5 vuotta jo suomessa ja rokotukset kunnossa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591170
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust561081Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1141032Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7940- 95904
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5755Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27711Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it191662- 71649
- 73617