P:n autosta on varmuuden vuoksi irroitettu akkukaapelit. Onko tämä älykön kirjoitusta ja mitä palstalaiset tekevät tällä tiedolla?
P:n auton akkukaapelit
naseva
32466
4Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
voisiko olla kyseisen kirjoittajan harhaluuloja että on hienoa tuoda esiin miesten tekemiä juttuja autoilleen vähän niin kuin ylpeillen
Mistä se Pn lasten serkkukin siihen kiiti apuun kuin aropupu , kun Älyn ja Sielukkuuden Ruumiillistuma hiukan napsautti sormiaan. Ihanko Hollannista asti lentorahtina ?
Eikä nykyautoista edes irroiteta kaapeleita, jotain 60-luvun tapoja säänyt korvenasukeille. Itseäni ihmetytti se, kun hän kirjoitti ikäänkuin itse olisi ollut mukana jollain tavalla toiminnassa.
Aloittaja kysyy, onko hänen tekstinsä älykön kirjoitusta.
No ei todellakaan ole, niinkuin ei yleensä muutkaan nasevan kirjoittamat. Mutta äläpä siitä välitä, paina vain täyttä höyryä eteenpäin. Mahdutaan me tänne me vähemmän älykötkin.
Joo, sinua ihteäsi taas. Käy lukemassa niin ei tarvitse tyhmiä kysellä kuka tässä kuvittelee olevansa älykkö.
Nyt et sinä ymmärtänyt Tellukan kirjoitusta, tai et lukenut aloitusta. Aloittaja kirjoitti viestin ja kysyi heti perään, onko tämä älykön kirjoitusta, johon Tellukka vastasi, no ei todellakaan ole ja tarkoitti aloittajaa itseään..
Ensimmäistä kertaa huomaan että Tellukka ei vastaa viestiin. Ei se paljoa ole mutta on sekin jotain.
Tiedoksi rekkaamatonta korppi11 nimimerkkiäni on käyttänyt naseva, jonka akkupiuhat ovat jumittuneet lapsen tasolle. En ota aloitukseen tämän enempää kantaa joten kaikki rekkaamattomalla nimimerkillä kirjoitetut kommentit ovat pähkinäaivoisen tuotantoa.
Miten voit tietää kuka kirjoittaa milläkin nikillä?
Katsos, hän on kuulemma älykkö.
korppi11 ?????? HÄH ei sellainen nimimerkki ole tähän mennessä kommentoinut
Mitä sekoilua tämä taas on?
Kompastuit omiin jalkoihisi.
Se on Korppis11, joka tähän ketjuun kommentoi
Kovin sinulaisesti tai käsi kädessä kanssasi kulkevasti kirjoittaa tässä ketjussa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15480466/mita-tarkoittaa-takarivin-tyyne--
"Korppis11
2.12.2018 14:18
Paloma.se.co kirjoitti:
Hupsista, mielenkiintoinen typo:
"kannan huolta aivan liian monista sioista" korvaa sana "sioista" sanalla "asioista" :)
Aitiopaikalta seuraan rekrytointitilaisuutta.
Tehtävään valittavalta vaaditaan paljon, yhteistyökykyä, organisointitaitoa, taloushallinnon osaamista, tulevaisuuden suunnittelua, esillä oloa, esiintymiskykyä, verkostointiosaamista jne.jne.jne
Taloushallinnon osaaminen riittäisi Tyynelle, mutta kyvyt seisoa yrityksen keulakuvana, vetää isoa organisaatiota ei siihen ei Tyynet kykenisi..
Itse olen vetänyt aktiivivuosinani isoa organisaatiota. Mikäpä hänessä työtunteja ei voi laskea kun seisoo eturivissä. On jaksettava odottaa, että takarivit tyhjenee ennen oven sulkemista."
”vetää isoa organisaatiota” aivan kuin kahvilapalveluja tarjoava yritys olisi jotain suurta? Pikkufirmoissa tärkeimpänä ovat työntekijät, eivatkä korppiksen mainostamatta pikkupomot.
Kuvitella vaan voi mitä tällaisen pikku-hitlerin alaisuudessa olisi työskennellä, kun lukivirheiden ja konsonantti-sekoilujen vuoksi ihmiset eivät ymmärrä.
Hirveä tyyppi.
Ettekö huomaa, että hän vedättää palstalaisia kirjoittamalla korppi11
vaikka Korppis11
Ei emme huomaa tuollaista, kun lukihäiriöisen kirjoittelusta ei voi koskaan olla vara mitä tarkoittaa.
No, kun hän yrittää valehdellen väittää, ettei kirjoittanut tähän ketjuun tyhmää viestiään nimimerkillään Korppis11
jota mustaa nimimerkkiä on käyttänyt esimerkiksi tuossa mainitsemassani ketjussa Takarivin Tyyne
korppikotka on ihmistyyppiä jota kuvataan sanalla epäluotettava
Korppis on palstan mätäpaise kyrvänimuttelija 👅
Tellukalla on kyllä älynväläyksiä. Mutta hän ei niitä mainosta, ne kun puhuvat puolestaan. Sen sijaan tyhjät tyhjät tynnyrit kolisee eniten. Se nähdään tässä älynsä mainostajassa.
Tulehan sini.sirkku esiin, korvasi näkyvät. Sitä paitsi muut osaavat vastata oikeisiin viestikenttiin, sinut on helppo tunnistaa.
Tämä korpikirjoittajan omasta elämästä kertominen alkaa saada nurinkurisuus piirteitä. Hänelle ei enää riitä omista lapsista, ex-miehestä, vaan pitää myös kertoa Hollannissa asuvan sugar daddyn kuulumiset, kuten kesäauton kaapelien irrottaminen. Ehkä tässä haluttiin tuoda julki, että heillä on jopa kaksi autoa, hih. Mahtavaa!
Tämä on ehdottomasti yksi parhaita aloituksia mitä palstalla on nähty. Osoittaa melkoista pelisilmää nolata palstan siipeilijä julkisesti ja kertoa ohan oikeasti kuinka tyhmä donna oikein onkaan.
Kyllä se nolaa ihan itse itsensä jatkuvasti. Mahtaa Kainuulaisia hävettää kun tuollainen korpikirjailijana täällä huseeraa. Nythän se kertaheitolla asuntoyhtiön asiat pani reilaan ja solmi rauhan. Ei ole kauan kun haukkui isännöitsijän julkisesti puiden luvatta kaadosta jotka oli P. omistamia mutta kirjailijan hallinnassa. . Kajaani on pieni, siellä kyllä ovat ihan tunnistettavia nämä henkilöt.
Onhan se masentavaa jos joudumme seuraavat 10 vuotta lukemaan korpikirjailijan valitusta....
Ihmettelin ihan samaa asiaa, mitä heevettiä jonkun puukenkän akkukaapelit kuuluvat 70 keskusteluihin? Ei täällä muutkaan naiset luettele miestensä asioita eikä kenenkään muunkaan. Korppis on hölmö.
Onko se niin että älyköksi itsensä julistaman paskalla käyntikin on sitä rikasta sisäistä maailmaa ?Perheenjäsenet ei varmasti ilahdu jos jokainen perheessä sattunut asia mennään heti julkiselle palstalle kailottamaan ja vielä kuvien kanssa. Saati ihan vieraat ihmiset, sillä ei ne poikaystävän sukulaiset sentään omiksi sukulaisiksi muutu. Omiltakin sukulaisilta on oltava lupa esim. kuvien julkaisuun. Jossain sen kuvassa on pikkulapsiakin näkynyt ja etninen tausta lisäksi sekä vuodatusta miten kauniita lapsia kun on eksoottista verta. P sukukuntineen ja ystävineen ei saa olla rauhassa edes nyt, kun naisystävä on Suomessa. Mahtaako se P tietää miten hänestä on tullut palstajulkkis ja tykkäiskö jos tietäisi. . Kai hän suomea osaa ainakin vähän.
Mitä meiltä taviksilta jäisikään elämästä pois, jos älykkö kk. ei joka käänteessä ilahduttaisi mielenkiintoisilla viesteillään. Millä muulla me herkuttelisimme? Tämähän on kuin rähmäpullaa söisi, ihan eturivissä!
Sitten vielä kun Tellukka toisena älypäänä komppaa, välillä tosin ruotsalaishvistus putoaa kärryiltä, liekö seurayusta liian pitkään vietetystä yksinhuoltaja taustasta, onneksi ”likat” käyvät välillä katsomassa yksinäistä yökaudet valvojaa.
Onhan se sina tiedetty, että kaikkein mukavinta on nauraa kaverin toilailuille. Kiva kun täällä on tuollainen avomielinen höperö, joka kertoo kaiken pienestä elämästään ja yrittää olla niin ladylike että ihan kippurassa lueskelen ja laitan kategoriaan - päivän parhaat naurut lähimmäisen kustannuksella.
Oletko huomannut, että Paloma ja viivatiina, vai mikä hän nyt onkaan ei puolusta nyt ystäväänsä, ja olenkin ihmetellyt, kuinka ainakin Paloma, niin fiksu kirjoitaja, jota korppiskin mollasi, voi antaa anteeksi hänen loukkauksensa.
Tosin minä ymmärrän, että tavattaessa kasvotusten esitetään aina se parhainpuoli ja sovitellaan jutut sen mukaan, mutta kuinka on sitten siellä "seläntakana"?
Kerran minäkin sain kuulla arvostelun itsestäni, kun soitin ystävälleni osanottoni hänen miehensä kuolemasta, mutta hänelle tulikin sitten vieraita, joten hän unohti kännykkänsä päälle. Kaiken sain kuulla, kuinka hän selosti minun soittoani ja mitä me juteltiin ja kuinka minä olin sitä sun tätä ja en missään myönteisessä merkityksessä.
Koskaan en anna anteeksi hänen loukaavaa analysointia minusta, kuten en korppikselle hänen kirjoitustaan pirrelle, kunka hän työntelee zompie ukkoaan rolaatorilla.
Sukulaisille on kyllä pakko näyttää ystävällistä mieltä, mutta korppikselle ei.
Onneksi hänenkin "ystävät" ymmärtävät sen, kuinka ilkeä korppis voi olla.
Palomalle ja pirrellä on ehkä luulo siitä kuinka vittumaiseksi korppis voi ruveta jos ei kaverraa sen kanssa. Onhan täälläkin nähty millaista kielenkäyttöä mukamas kansainvälinen mature käyttää kun oikein pinna palaa. Ja se palaa usein. Älkää nyt hyvät ihmiset siitä huolimatta mielistelkö korpilaista, hän ei ole sen arvoinen. Kyseessä on kajaanilainen vuokrarivitalossa asuva pieneläkeläinen.
Korpikirjoittajan kannattaisi jättää vähemmälle nuo kertomukset miesystävän tekemisistä, tässä käytetään hyväksi sitä kun miesraukka ei voi puolustautua kun ei osaa suomea. Muutenkaan ainakaan itse en kirjoita puolisoni vaan ainoastaan omasta puolestani.
korppis on hölmö