Terrorismia Uuraisilla

MenisköBussilla

Johan se Uurainenkin pääsi valtakunnan otsikoihin yhden hullun matun tempauksesta. Enpä taida enää kiivetä bussinkaan kyytiin... Lentomatkat jäi jo aikoja sitten.
Milloin tajutaan, että meillä on omasta takaa itsemurhakandeja teillä. Ei niitä eikä joukkomurhaajia kannata tänne enää muualta roudata!
Nooo - vaalit on kohta. Ja ääniä kilisee halla-aholaisille.

22

503

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MamuKuskit

      Lainauksia Hommaforumista: Ilman maahanmuuttajia bussit ei kulje

      Kysehän on lähinnä poliittisesta päätöksestä, että bussikuski on katsottu ammatiksi, johon maahanmuuttajia on helppo kouluttaa. Mutta onhan meillä kantaväestössä paljon työttömiä nuoria, joita voisi kouluttaa.
      … Niin... eihän nuo matut tarvitse edes koulutusta - senkun hyppäävät suoraan puikkoihin, vaikka kesken matkan!

      Kyse voi olla myös salaliitosta. Mamut hankkiutuvat kaikkien bussien kuljettajiksi ja yhtenä päivänä lähtevätkin pitkänä letkana Afrikkaan. Ei ole sitten kuskeja eikä autoja, joukkoliikenne taantuu hevoskaudelle. Voi tulla vielä muuttotappiota, jos lähtevät kesken linjan matkustajineen.
      Tässä näemme, kuinka vaarallista on antaa ohjakset vieraisiin käsiin yhteiskunnan tärkeimmissä töissä.

      • JunttiPentu

        Elä sinä kuule sekaannu aikuisten asioihin, pysy vaan äitees helemoissa ja hiekkalaatikolla


    • AsenneRatkaisee
    • kuskivaan

      POIS MAASTA

      • HuiKauheeta

        P-e-l-o-t-t-a-a-k-o ?


      • TurvallistaMatkaa

        No - melko lailla!
        Linja-autossa on myös tunnelmaa. Linja-autossa kurkku katkeaa.

        Seuraavalla linja-automatkalla saattaa käydä niin, että ulkomaalaismatkustaja
        ottaa varmemmat keinot käyttöön eli kiskaisee veitsen esille ja vetäisee sillä kuskin
        kaulan.

        Mutta … hän on silti turvassa. Nimittäin: Pakolaisneuvonta perustettiin 30 vuotta sitten, jotta turvapaikanhakijoiden oikeus saada suojelua toteutuisi myös Suomessa. Tuon oikeuden puolesta pitää edelleen taistella, joka päivä.


      • SuljitkoSilmäsi
        TurvallistaMatkaa kirjoitti:

        No - melko lailla!
        Linja-autossa on myös tunnelmaa. Linja-autossa kurkku katkeaa.

        Seuraavalla linja-automatkalla saattaa käydä niin, että ulkomaalaismatkustaja
        ottaa varmemmat keinot käyttöön eli kiskaisee veitsen esille ja vetäisee sillä kuskin
        kaulan.

        Mutta … hän on silti turvassa. Nimittäin: Pakolaisneuvonta perustettiin 30 vuotta sitten, jotta turvapaikanhakijoiden oikeus saada suojelua toteutuisi myös Suomessa. Tuon oikeuden puolesta pitää edelleen taistella, joka päivä.

        Onpa ihan kotimaisilla huumehärhöilläkin veitsiä mukana ja ryöstelevät kauppoja ja kioskeja, harva se viikko...häiriintyneistä ja ammuskelevista ja rekkojen alle ajelevista perheenisistä ja koululaisistakin puhumattakaan


    • Yksittäinen.kepponen

      Näin se Kokoomuksen Alexander Stubbin mainostama monikulttuurisuuden rikkaus laviää Uuraisillekin. Onneksi tällä kertaa rikkaus ei karannut vastaantulevan keulaan tai jorpakkoon. Ei kuitenkaan pidä vaipua synkkyyteen sillä uusia rikastuttajia valuu vartioimattoman rajan yli koko ajan ja Sipilä on riemuissaan.

      Herätkää sillä muutoin heräätte kasakan nauruun ja sen jälkeen ei ole valinnanmahdollisuuksia.

    • Kampuksen_kuttutytöt

      Parhaimman käsityksemme mukaan kyseessä oli Persujen ns. false-flag operaatio. Kun krp on pessyt syyllisen naaman ja hiukset, niin sieltähän paljastuukin vaaleaa ihoa ja tukkaa. Selkeästi vaalien alle suunniteltu provokaatio.

    • KaksiKuskia

      No, mitäs ne kuttutytit sanois, jos tämä tapahtuisi pääkallokelillä Köntysmäessä koululaisia täynnä olevassa Jkl-Saarijärvi-linjan bussissa??

      Loimaan yrityksessä vauhti oli onneksi hiljainen. Mutta Uuraisten tapauksessa vaaramomentti oli paljon korkeampi, kun oltiin nelostiellä ja kovemmassa vauhdissa.

      https://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/4407260/Silminnakija Loimaan iskusta Hyokkaaja yritti ohjata bussin pain vastaantulevaa bussia

      "Kyrössä asuva Kristian Wahlberg todisti Loimaan tiistaista bussihyökkäystä lähietäisyydeltä. Wahlberg nousi linja-auton kyytiin vain hieman ennen välikohtausta.

      – Nousin Loimaan Parkilta kyytiin ja kiinnitin huomiota tähän kaveriin, joka istui ihan bussin ensimmäisellä penkkirivillä. Hän vaikutti todella vihaiselta eikä puhunut sanaakaan. Wahlberg ei ollut aiemmin nähnyt miestä, vaikka käyttää bussia päivittäin. Hän muistelee, että nuorehko mies näytti olevan kotoisin Lähi-idästä. Loimaan sairaalan viereisissä valoissa tämä hypähti yllättäen seisomaan ja tarttui bussin ohjauspyörään.

      – Vastaan oli juuri tulossa toinen bussi ja mielestäni hän yritti tähdätä siihen. Hän sai käännettyä rattia ja bussi liikahtikin jonkin verran. Se meni todella läheltä. Kaverini kertoi myöhemmin, että toisesta bussista hajosi sivupeili."

    • PelkkiäVerkkoOstoksia

      Eipä tarvitse enää linja-autollakaan matkustaa. Kuten ei käydä Jyväskylässäkään.

      • HuiKamalata

        Eikä uskalla lentääkään kun on juoppoja ja mielenhäuriöisiä lentäjiäkin, voivat suunnata koneen kohti vuorta tai pilvenpiirtäjää tai upottaa valtamereen, sitten luetaan selityksenä "tekninen vika"


    • tööttt

      ----mu..n mielestä kansainväliset huumeliigat on ainakin jo satavuotta jyrännet suomalaisyhteiskunnissa - välillä tappaen --- naisia ja lapsia hakaten ja raiskaten -ryöstäen ihmisten koteja ja irtaimistoa - mitä enempi suvuissaon huumeisiin ja päihteisiin sortuneita -sen verran räikeämpää on olleet menot kylillä.......

    • kysynn

      --- sekään asia ettävapaa seurakuntien ja jahvelaisten raamatuista puuttuu noi satojen eri aineiden luettelot millä ihmisten aiattelukyky on saatu sekaisin ja kehot paskaksi hakattua - - ei mieleståni ole ihan laillista ja tosi järkeväätoimintaa --- vaan enenpikin kuin hölmöläissatujen peitontekotalkoita.....kunnanjohtaian sanontaa lainaten noista asioiden rahoitustalkoista-------.

    • MiesmuistiLyhyt

      Ohan se hyvä että eres jollain Uurainen pysyy ihmisten mielissä, ennen oli Toimi ja nykyisin Kangashäkin Keisarikunta, pian nekin ovat painuneet unholaan

    • kysynn

      --sekin ladyjen kulttuurin uudistustempaus tällä alueella aikoinnan jåi mieleen painuvana kaikkien alueen ihmisten mieleen kun muuttivt tään slummialueen kadun nimen punaisten lyhtyjen kaduksi -kaikenlaisine kylltteineen ihmisten talojen edessä --- oli ilotalon omistajaa pilluakympillä asumuksia j a ihmislihaakin kaupan halukkaille esm - mieleeni vain nousi ettätodellako söivät noi kaiken maailman rössäkkäpussi ihmiset kaikk lahtaamans ihmiset?

    • vfihimsf

      kyllähän kaiken maailman huume ja varasliigoja ainakin jyräsi liki talosta taloon tälläkin alueella -naapurini kanssa pistettiin risti merkiks kävelytien varteen - kun oli punaseks värjättyä hiuspehkoa -ja mustaa samettia ynnä nuorten tyttöjen pikkuhousua ja rintssikkaa metsässä killumassa suohaudan partaalla kuusen oksilla
      ....

    • vfihimsf

      --- ei mullakaaan muuta tällä kertaa toivon vain kaikkien uskonsa tähden vainottujen muistollekin rauhaa - senaisiin ja lapsiinkin alati kohdistuva väkivalta jotain niin irvokasta lie joka paikkakunnalla Suomessakin.

    • kysynn

      - sen paikallisten ällitälli-jakällimestojen toimintaa aikahyvin kuvaa sekin että mulla ainakin kotiin tunkeutuneet porukat veivät mennessään paitsi mun liki kaikki pitkät housut ja työhanskat -- myös katosi auton kaikki paperit rekisteriotteineen ja tekniset tiedot-kansioinen - avainten singnaalitkkaan eivät enäätoimi ...........

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      152
      3236
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      3022
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      112
      1525
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      149
      1259
    5. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1097
    6. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1067
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      1027
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      989
    9. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      23
      883
    10. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      44
      867
    Aihe