Hyvää itsenäisyyspäivää Netta Skogin upean Finlandian myötä.
https://m.youtube.com/watch?v=su-sW2wgUWE
Hyvää itsenäisyyspäivää Suomi
11
279
Vastaukset
- Arvostansuuresti
Maailmanmestarin taidonnäyte. Ei voi kun nostaa hattua.
- CoupeMondiale2015
Netan Finlandia oli osana hänen suoritustaan, jolla voitti maailmanmestaruuden 2015.
https://www.is.fi/viihde/art-2000001026446.html - Parhautta
Jarkko Aholan Facebook sivulla hänen ja Netan yhdessä esittämä Finlandia. Kylmät väreet tulee on se vaan niin komea.
https://fi-fi.facebook.com/JAholaOfficial/videos/447612402436418/- Komiata
Ihan loistava!
- Arvostansuuresti
Netalle kyllä kuuluis ehdottomasti kutsu Linnan juhliin. Ei tuommoista taituria ole toista maailmassa.
- Petetty
Ei Suomi ole itsenäinen ei ainakaan tämä koske kaikkia täällä asuvia Suomen kansalaisia; Suomi ei ole demokraattinen maa, eikä täällä tarvitse kaikkien kohdalla noudattaa edes lakeja. Perus- ja ihmisoikeudet ei täällä koske kaikkia; vaan eliittiä hyväosasia. Turhaan vaarini taisteli ja kaatui Suomen puolesta.
- Samaamieltää
Jep. Ei ole enään mitään itsenäisyyttä mitä juhlia. Surullista että kaikki eivät sitä ymmärrä.
- ooooo000000
Samaamieltää kirjoitti:
Jep. Ei ole enään mitään itsenäisyyttä mitä juhlia. Surullista että kaikki eivät sitä ymmärrä.
ei ole suomi itsenäinen valtio
- Eiolluthanurista
Olipa upea Finlandia Netan ja Jarkon yhdessä esittämänä. Aikasemmin kuullut kyllä Aholan Finlandian, mutta en harmonikalla säestettynä.
- itsenäisiä_olemme
Suomi ei ole milloinkaan ollut näin itsenäinen kuin nyt. Isäni kuten runsas joukko muita miehiä sekä naisia teki sen mahdolliseksi. Sodan jälkeisen ajan neuvostoliiton hajoamiseen saakka olimme ryssän talutusnuorassa. emme uskaltaneet solmia kunnon kauppasuhteita länteen. Kekonen kävi paasamassa ja pelottelemassa tämän tästä kansanedustajia vedoten YYA -sopimuksesta. Se ei ollut itsenäisyyttä lähelläkään, vaan ahdistavaa aikaa. Tähän kun lisätään kommareiden uho, eikä ollut kaukana suomen tuho.
Kiitos aloittajalle. Kuuntelin ensimmäistä kertaa Netta Skogin musisointia. Mahtavaa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1286425Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716273Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766215Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3444002Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482435Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.52376Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311466- 131339
- 1871138
- 64970