Kokkolan seudun pieniä teitä ja valtateitä on viivoittamalla ja reunoja poistamalla kavennettu tänä vuonna niin merkittävästi että sanooko henkilöauton tai jalankulkijan päälle ajava rekka tai muu isompi autoilia tappaneensa ihmisen vain siksi että tieolosuhteet ovat niin surkeat?
Miksi kiusantekoon ei puututa
HuonoTeko
253
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Maksajina veronmaksajat.
Kaupungin laitamilla on "kunnostettu" katuja laskemalla tiet alas ja reunakivillä kavennettu, jolloin katuja auratessa lumesta osa jää kadulle ja reunakivet lähtevät irti, autoja ei voi pysäköidä kadulle, koska isot autot eivät sovi ohittamaan, ennen oli pientareet joihin mahtui isokin auto pysäköimään.
Kiusanteosta asukkaille on tullut lisää monenlaista laskua esim. hulevesimaksut ennen vedet imeytyivät tienvierestä, nyt vesi roiskuu tiellä ja menee sadevesiviemäriin jos eivät ole tukossa.
Vattu jokaisen joka jotakin suunnittelee pitäisi ensin olla 10 vuotta käytännön harjoittelijana siellä missä aikoo jotakin suunnitella.
Hännän huippuna poliittiset tunari päättäjät joita en huolisi hoitamaan omia asioitani.
kokkolan kaupungin kaikki työntekijät vaihtoon niin alkaa asiat rullaan