Hei, tilasin matkan Norwegianilta ja sain vain varausvahvistuksen meilin. Varatessa ei kysytty kuin nimi, ei sotua eikä passinumeroa. En saanut lippuja. Olen ihan pöllö enkä nyt ymmärrä, miten tästä eteenpäin.
Norwegian - en saanut lippuja, help!
Pöllö1000
3407
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei passin numeroa tai henkilötunnusta kysellä tuolla. Meiliin olisi pitänyt tulla varausvahvistus, jossa liitteenä matka-asiakirjat.
Meiliin tuli vahvistus ja matka-asiakirjat. Mitä seuraavaksi? Näillä matka-asiakirjoillako menen lentokentälle, mihin tarkalleen siellä? Mistä saan varsinaiset liput ja missä vaiheessa matkustajien tiedot heille annetaan/toimitetaan?
24h aikaisemmin teet check-in. Kentällä etsit automaatin, valitset tavan millä tunnistaudut ( passi, lipun numero, tai skannaat boardinpass jos olet tulostanut). Tulostat boarding pass ja matkalaukku tarran. Kipität norskin tiskille ja jätät laukun hihnalle ja painut skumpalle turvatarkastuksen jälkeen.