Ahneus ja Kohtalo

Heräsin, nähdäkseni ratkaisun sinulle, ja vastaan koska se on sellainen että voit sen itsekin tehdä. Tiedän, että vaimosi koskettaa sinua höyhenenkevyesti, ja tahtoisitte yhteisen lapsen, oman onnenne lantin. Ahneutesi on tullut sinun tiellesi, ja olet alkanut ahnehtia enemmän kuin sinun on lupa, olet saanut jo kaiken, sen mitä pyysitkin. Tiesitkö, että vika on jollakin tapaa sinun hampaiden paikoissasi? Ne ovat jotenkin irti, niissä on jonkinlaista vaarallisen vihaista bakteerikasvustoa alla? Se aiheuttaa ongelmia.
6329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eli jonkun siis pitäisi pyytää apua Hammaskeijulta, eikä niinkään Hammaspeikolta?

Äänestä

Olinkin sitä mieltä että on jotain harhaluuloja. Olen neitsyt vielä ja vailla vaimoa. Sekä kävin kesällä Hymiössä joten se puoli hoidettu kunnolla😃 Enkä halua lapsia

Äänestä

Juuh, jotenkin Jouluun synkronoivat vetävät kaikki helkkarinmoista kakofoniaa keskenään

https://www.tekniikkatalous.fi/innovaatiot/2014-11-04/Maailman-tarkin-atomikello-pysyy-sekunnilleen-ajassa-viisi-miljardia-vuotta-3256869.html

Aika Taivaassa on täysin eri asia kuin aika Maan päällä. Jossakin on olemassa raja, jossa ei ole happea enää. Sanonta niin maan päällä kuin taivaissa kertoo siitä että Tähtikuviot ovat joskus olleet eri asennoissa kuin nyt. Ei ollut sähköä, ei tekniikkaa. Kaikki muuttuu koko ajan pienemmiksi partikkeleiksi, joita aletaan löytää vasta nyt. Mistä kaikki koostuu? Onko Suhteellisuus luettavissa useaan eri ulottuvuuteen päin? Jos jokin katoaa, voiko se oikeasti olla kadonnut jos se vain katoaa aistiemme ja mittausantureidemme näköpiiristä, ollen kuitenkin olemassa?

Äänestä

Hmmm...Joulu on kyllä oikeastaan vain pieni kreikkalainen tuulahdus rooman valtakunnassa - olen kuullut sanottavan, että Uusi Testamentti on oikeastikin pelkkää kreikkalaista filosofiaa, tietynlaista sivistynyttä pohdintaa olemassaolostamme, joka kaatui kuitenkin omaan mahdottomuuteensa, vähän kuin antiikin kreikka aikoinaan kun se yritti selittää selittämätöntä. Väittäisin että puhtaasti Tieteen valossa voidaan selittää monta tarinaa, jotka on yritetty kertoa aikalaisten älyllistä tasoa mukaillen.

Tutkimisen voi jokainen aloittaa lukemalla ja yhdistelemällä asioita mielessään.

https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Uranos

Äänestä

Hmm, fiksua ja kyllä kiitos käy.
Kuka sit mahdat ollakaan?

Äänestä

Minä en ole ahne eikä minulla ole vaimoa ikinä ollutkaan :D

Ilmeisesti ennustus oli täysin eri henkilölle _:D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LapsettomuuttakoIlmassa kirjoitti:

Heräsin, nähdäkseni ratkaisun sinulle, ja vastaan koska se on sellainen että voit sen itsekin tehdä. Tiedän, että vaimosi koskettaa sinua höyhenenkevyesti, ja tahtoisitte yhteisen lapsen, oman onnenne lantin. Ahneutesi on tullut sinun tiellesi, ja olet alkanut ahnehtia enemmän kuin sinun on lupa, olet saanut jo kaiken, sen mitä pyysitkin. Tiesitkö, että vika on jollakin tapaa sinun hampaiden paikoissasi? Ne ovat jotenkin irti, niissä on jonkinlaista vaarallisen vihaista bakteerikasvustoa alla? Se aiheuttaa ongelmia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu