Joka olet ollut kissa- ja hiirileikin toinen osapuoli jo jonkin aikaa. Joskus ajattelin, että olen sulle painajainen ja haluat mut pois näkökentästäsi... Enää en ole niin varma muutaman eilisen palstapostauksen jälkeen. Mitä sä toivot, liitynkö sun painajaisiin vai kauniisiin uniin?
Terveisin, se nainen sieltä
Sullepa sulle mies
32
1380
Vastaukset
- Voinainennainen
Tosissasiko kirjoitit. Jos, niin otan osaa.
- trollaa.fiilaa.höylää
Eiköhän tuo palsta ekspertin trollausta ole. Kaikki naisethan syttyy hullun ulisijan yöllisistä uhkailuista
- Voihelvedsuuni
Mä ajattelin tykönäni et se oli kyl mulle eikkä sulle.
- Äläolemilläsikään
Täällä saa omia vaikka joka ainoan viestin jos sielu sietää.
- Jokujostakin
Kauniisiin uniin liityt.
- vittusentään
mikä miehellä mättää vai iskikö pelletauti, mistäs sinä voit päätellä aloittajan henkilöllisyyden, ei ainakaan aloituksessa mainittu.
- SeinäkelloTiktak
Kyllähän näistä joukko kissa- hiirileikki tulee aikanaan, eikä kukaan voi pysyä kärryillä kovin pitkään.
- kun.höyryt.haihtuu
Joukkopsykoosi voi olla kova paikka jälkeenpäin
Pelailu on perseestä
- KissaVaiHiiri
Haluaisin että olet näkökentässäni koko ajan. En saa silmiäni irti sinusta ja voisin ihailla sinua vaikka koko ajan.
- HAHAHAHHAHAHAH
äo? kuka ap on ???
- KissaVaiHiiri
HAHAHAHHAHAHAH kirjoitti:
äo? kuka ap on ???
Miten se on sinulta pois jos vastasin aloitukseen. Taitaa oma älykkyysosamääräsi olla tasoa kengänpohja.
- Eihänsekeltäänolepois
KissaVaiHiiri kirjoitti:
Miten se on sinulta pois jos vastasin aloitukseen. Taitaa oma älykkyysosamääräsi olla tasoa kengänpohja.
Mutta saahan teille tyhmimmille nyt hyvänen aika nauraa, täähän on hauska juttu nähdä millaisia idiootteja täällä on, sinä yksi niistä.
- Onko_hyvää_käytöstä
Eihänsekeltäänolepois kirjoitti:
Mutta saahan teille tyhmimmille nyt hyvänen aika nauraa, täähän on hauska juttu nähdä millaisia idiootteja täällä on, sinä yksi niistä.
Vaikutatko omasta mielestäsi fiksulta kun tulet tänne nauramaan toisille.
- ihanaM
Et koskaan ollut painajainen, en vain tiennyt riitänkö sinulle.
- MMoilanen
Miksi et riittäisi?
- kukanäistäselvänottaa
Onpas hiiriä mellastamassa ja muutama kissakin...
- Yksi_mies
Mikä oli se palstapostaus mitä tarkoitat?
Täällä on liikaa postauksia joten pitää tarkentaa että osuu oikealle kirjoittajalle.
Mukavaa perjantaita aloittajalle :) - Vastausmieheltä
Joo tottakai.
- Masasiivoja64
Jos olisit hän niin tietysti olisin sinun kanssa loppu elämän yhdes mentäis käsikädes
- Ikjh
Kenelle miehelle?
- Painajaisnainen
Kirjoitin ihmiselle, joka lähetti postauksessaan terveisiä jonain Google-tyyppinä.
- Onnenonkijako
Painajaisnainen kirjoitti:
Kirjoitin ihmiselle, joka lähetti postauksessaan terveisiä jonain Google-tyyppinä.
Mikä on Google- tyyppi? Kiva olis tietää ;)
- kookletyyppi
Onnenonkijako kirjoitti:
Mikä on Google- tyyppi? Kiva olis tietää ;)
niin mikä se onkaan???
- unelmaniolet
Ap voi toki olla kuka vain, mutta sanon tämän hänelle mielessäni kuitenkin.
Sinä et ole koskaan ollut painajainen vaikka helposti niin voisi kuvitellakin. Sinä olet aina ollut kaunis uni, jonka toivon joku päivä muuttuvan todeksi. Se unelma on jatkunut jo pitkään ja on mielessäni joka päivä. Näen sinua aivan liian harvoin ja silloinkin vain ohikiitävän hetken. Haluaisin edelleen vain kadota silmiisi, mutta epäröin kun en tiedä mitä tapahtuisi jos niin tekisin.- SeNainenTöistäTaasKaipaa
Eipä tämä minun alotus ollut, mutta kommentoin nyt kumminkin. Mitä jos katotaan silmiin ilman pelkoa tai liikaa miettimättä?
Kukaan ei päästä toista syvälle silmiin, jos ei itse halua. Sinä päästät minut, joskus, ja samoin minä. Jos se johtaa johonkin vähän niin kuin itsestään, se varmaan tarkoitettu tapahtuvaksi ;-) En minä siitä pahastuisi, korkeintaan hämmentyisin, muttei sekään pahaksi olisi. - unelmaniolet
SeNainenTöistäTaasKaipaa kirjoitti:
Eipä tämä minun alotus ollut, mutta kommentoin nyt kumminkin. Mitä jos katotaan silmiin ilman pelkoa tai liikaa miettimättä?
Kukaan ei päästä toista syvälle silmiin, jos ei itse halua. Sinä päästät minut, joskus, ja samoin minä. Jos se johtaa johonkin vähän niin kuin itsestään, se varmaan tarkoitettu tapahtuvaksi ;-) En minä siitä pahastuisi, korkeintaan hämmentyisin, muttei sekään pahaksi olisi.Tuo kuulostaa juurikin siltä mitä haluaisin sinunkin ajattelevan. Totuus on kuitenkin se, että sinua on todellinen ilo katsella. Etenkin silloin kun katseemme kohtaavat... Se on jotain todella kaunista.
- Luottamusonkovasana
Yhteinen kieli puuttuu, tuntuu et ollaan ihan eri kentillä pelaamassa omia pelejämme? Ymmärrys uupuu, onko edes halua siihen? Onko aika siihen oikea? Ehkä ei? Tuskin on mulle, mut ...?
- Painajaisnainenko
Luin illalla kirjoituksesi ja se jäi kummittelemaan mieleeni... tuskin on mulle, mutta... mulla ja hänelläkin puuttuu yhteinen kieli ja voisin kuvitella hänen ajattelevan, että pelaamme omia pelejämme. Yhteys on hauras, katoamassa? Aika ja tapahtumien kulku IRL viemässä pelikenttiä kauemmaksi toisistaan?
Kuin ojentaisi käden yrittäen tavoittaa, mutta hapuilisi ilmaa. - Luottamusonkovasana
Painajaisnainenko kirjoitti:
Luin illalla kirjoituksesi ja se jäi kummittelemaan mieleeni... tuskin on mulle, mutta... mulla ja hänelläkin puuttuu yhteinen kieli ja voisin kuvitella hänen ajattelevan, että pelaamme omia pelejämme. Yhteys on hauras, katoamassa? Aika ja tapahtumien kulku IRL viemässä pelikenttiä kauemmaksi toisistaan?
Kuin ojentaisi käden yrittäen tavoittaa, mutta hapuilisi ilmaa.En ole IRL:ssä, muutenkin some käyttö vähäistä itsellä.
- unelmaniolet
Painajaisnainenko kirjoitti:
Luin illalla kirjoituksesi ja se jäi kummittelemaan mieleeni... tuskin on mulle, mutta... mulla ja hänelläkin puuttuu yhteinen kieli ja voisin kuvitella hänen ajattelevan, että pelaamme omia pelejämme. Yhteys on hauras, katoamassa? Aika ja tapahtumien kulku IRL viemässä pelikenttiä kauemmaksi toisistaan?
Kuin ojentaisi käden yrittäen tavoittaa, mutta hapuilisi ilmaa.Hieman samat ajatukset myös minulla. En kuitenkaan haluaisi ajatella, että tänne kirjoittaminen olisi ollut ainakaan omalla kohdallani peliä. Vaikka sanani vaihtelevat niin viestini on aina vain se yksi ja sama. Ajattelen ja kaipaan häntä joka hetki, enkä saa häntä mielestäni. Tätä on jatkunut jo pitkään, enkä tiedä helpottaako tunne koskaan.
Asian kertominen hänelle IRL on osoittautunut melkoisen haasteelliseksi, joten olen sen takia päätynyt purkamaan ajatuksiani tänne palstoille. Asian kertominen hänelle on kuitenkin se mitä todella haluaisin tapahtuvan vaikka se välillä hankalalta vaikuttaakin.
- Tämänjospuhuisitmiulle
Niin, kasvoit naiseksi tässä leikissä, harmi:(
Nykyään toivon että saisin sinusta parhaan kaverini vielä joku päivä, olenhan tunnustanut pitäväni sinusta:)
Puhuttais vaikka "ummet lammet" kaikista asioista ihan huvikseen, eikä mitään seksuaalista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1447228Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1265025L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa694452TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153523Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242331Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3281886Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä241776Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o91639- 681507
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581468