Joten siis homman nimi on semmone, että tarvis tietää mikä taka-akseli on oikian kokone Gilera SMT vuoden 2008 malliin. Netistä löytyy 15mm ja 12mm, en tiiä kumpi pitäs olla. Ja pituudesta ei mitää hajua :D. Osaako joku antaa vastauksia?
Gilera SMT -08 taka-akselin koko, HELP
5
328
Vastaukset
Jos kotoa löytyy mauseri niin mittaa sillä, tai millä mitalla vaan
- Jutustelija1
Oisko leveämpi SuperMoto ja kapeampi enska.
- nääin
Etkö omista minkäänlaista mittaa tai vaikka viivotinta?
- Jutustelija1
No miksi täällä Suomi24 palstalla nyt ollaan...
- Anonyymi
12 mm. Kävin vaihtamaan Gilera SMT 2015:een rattaita ja ketjuja. Taka-akselissa on vain yksi holkki ketjurattaan puolella ja aika ohut. Jarruasetelma sisältää toisen puolen holkin. Ihmetystä herättää, miksi akseliin jää n. 10 mm välys. Laitoin rattaan puolelle pari isoa prikkaa, mutta vielä jää välystä. Useammalla prikalla mutterille ei meinaa jäädä riittävästi jenkaa akselille, kun toisen puolen mutteri on hieman liian pitkällä ja jumissa. Akselin saa kiristettyä, mutta haarukka jää aikamoiseen jännitykseen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1622569Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658