Mahdollista on

Jyväskylässä on runsaasti karjalaisväestön jälkeläisiä ja toki vielä itse evakkojakin. Hitlerin natsijoukothan hyökkäilivät niille nurkille, joten eihän sitä tiedä kuinka paljon natsien jälkeläisiä täällä asuu.
8201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Millehän nurkille ne natsijoukot hyökkäilivät...

Äänestä

Joo,
kyllä ne luonne-erot huomaakin syntyperäisten junttien keskellä,Venäjän Karjalaisen jälkeläisenä ei voi muuta kuin ihmetellä tätä tunnelukkoista kansaa.Erotuksena mamuihin että meikäläiset tekee töitä ja osaa käyttäytyä,en tunne ketää kellä olisi ollut suhteita natseihin, se ei mitenkään liity maahanmuuttovastaisuuteen,vaan siihen ovat täysin eri syyt! Lieveilmiöineen mikä tulee pahenemaan . Karjalaiset pakotettiin kodeitaan ja sellaisten kuten aloittajien olisi syytä perehtyä historaan tarkemmin,mikäli edes keskittyy lukemaan yhtäkään sivua,suu suppuun kun et tajua mistään mitään. oikeesti,paljasjalkanen tunnelukkoinen junttieinari. Karjalaiswet ovat piirteiltäänkin täysin erilaisia,kauniimpia ja komeampia kuin sisäsiittoinen Jyvässeutulaiset,persjalkaset juntit .

Äänestä

Aloittaja on täysin pois kartoilta,evakoita on pitkin Suomen niemeä, aloittivat tyhjästä ja hakeutuivat työelämään ,toisin kuin palstan ääliö,ketä ahdistaa jo sana työvoimatoimisto.

Äänestä
  • Ja siinäpä toinen palstan vakkariluuseri

    Äänestä

  • Miten siellä tuulitunnelissa menee

    Äänestä

Hyviä osumia pienellä härnäyksellä.

Äänestä

Karjalaisena hämmentää nämä kirjoittajien tyhjäpäisyydet kerrassaan,palikat kirjoittavat ihan soopelia ,nillittää vastaan vaikka karjalaisen kaunis nainen kirjoittaa totuuksia,epäilen että tyhnät ovat juntimiehiä,työttömiä ja jonninjoutavia sääliö hylkiöitä,asenne jo kertoo!

Äänestä

Hehehee, kyllä suuta naurattaa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Jawohweli kirjoitti:

Jyväskylässä on runsaasti karjalaisväestön jälkeläisiä ja toki vielä itse evakkojakin. Hitlerin natsijoukothan hyökkäilivät niille nurkille, joten eihän sitä tiedä kuinka paljon natsien jälkeläisiä täällä asuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu