Minne ihmeessä hävisi vasemmasta laidasta "roskaposti" -kansio?
Sitten hävisi myös vaihtoehto. "estä lähettäjältä"
Kiitos vastauksestasi
Hotmail ja roskaposti
6
368
Vastaukset
- xmas
Jos sulla on Win10 ja Hotmail App niin roskaposti muita palveluja (esim. postia voi zoomata)...löytyy yläkulmassa oikealla (kolme pistettä)... voit avata listan.
- gcjcgkc
Lisää se kansio uudelleen.
Mulla on ainoastaan GMail-osoite tämän suomi24-osoitteen lisäksi. GMaililla hoidan kaiken virallisen asioinnin, ja suomi24 osote on lähinnä treffit ja keskusteluosiota varten. GMailia pidän tällä hetkellä parhaana vaihtoehtona pitää lopun elämän kestävää sähköpostitiliä. Ainakin Brute-Force-tekniikalla kukaan ei saa salasanaa selvitetyksi.
Roskapostilta välttyy, kun ei syötä omaa sähköpostiosoitetta kaikkiin spämmisivuihin. Itse käytän vähäkään epälyttävissä paikoissa, tai jos jonkun ohjelman lataus vaatii sähöpostiosoitteen, tai muuten vain ei huvita mitään tietoa antaa itsestä, jolla voi yhdistää toimijan itseeni, käytän kertakäyttöistä katoavaa sähköpostiosotetta. Googlesta löytyy kun pistät hakutermiksi vaikka "Dispoasble email".
Muistan joskus 1997-1998 Hotmailin turvallisuus oli mitä oli. Silloin ei tarvinnut tietää, kuin hotmail-sähköposti osoite käytännössä -periaate , ni pääsi lukemaan sähköposteja. muistaakseni. Netistä löytyi pilvin pimein artikkeleita, miten pääsee tarkistamaan kaverin taustoja sähköpostien osalta silloin.
Varmaan Microsoft on kehittänyt hotmailista melko turvallisen nykypäivän standardit huomioiden, se kun on yksi maailman suurimmista teknologia-yrityksistä. Ainakin sen avulla on luotu ihmisen historian toistaiseksi suurin omaisuus, vaikka Amazonin perustaja nousi pariksi tunniksi Bill Gatesin ohi, mutta Bill is the man, mitä varallisuuteen tulee.- knsdmabnasnmbf
Tätä päivää en tiedä, kun kukaan meillä ei käytä hotmailia.
Aikoinaan kakaroilla oli hotmailit ja kerran sain puhelinsoiton eräästä tietokoneliikkeestä.
Sieltä kysyttiin, oliko meille tilattu tietokoneita. Ilmeni, että pojan nimellä yli 10000 €:n tilaus. Kuitenkaan poika ei tiennyt asiasta mitään ja tilaus peruttiin.
Tilauksen oli tehnyt naapurin "rölli" meidän osoitteella ja pojan nimellä. Hän ei kuitenkaan ollut tajunnut, että tilauksessa oli lähettäjänä hänen oma nimensä ja siksi hän paljastui.
Tilaus oli tehty hotmailin kautta ja kauppias tykkäsi, että hotmailin kautta tulleita tilauksia ei tulisi huomioida, koska se silloin, ennen vuotta 2000 oli huijarien temmellyskenttä ja heille oli ennenkin tullut vastaavia tapauksia hotmailin kautta.
Muuten, hotmailikaan ei ole Microsoftin oma luomus, vaan ostettu.
- hommahoidossa
Vastaa lähettäjälle: refuse
Siihen loppuvat turhakkeet. - vakoiluvakoiluvakoiuk
Yhdysvaltain roskaa koko homma. Täälläkin google.com tunkee paskaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921135
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa116948- 125896
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten282694- 78684
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74631Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54576Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48559- 72483