Löytyyköhä täältä nopeasti vastausta kun ei ole kelan asiakaspalvelu näin sunnuntaisin auki..
Opiskelen siis viimeistä vuottani ammattikoulussa ja koulua on jäljellä toukokuulle 2019 asti. Saan nyt opintorahaa, mutta ajattelin että voisin hakea myös opintolainaan valtiontakausta. Kun tein opintoraha hakemuksen niin en laittanut raksia kohtaan jossa kysyttiin haenko valtiontakausta opintolainaan.
Onnistuuko tuo opintolainan myöntäminen enään kun viimeinen lukuvuoteni on ns puolessa välissä? Vai voinko saada opintolainan ns. takautuvasti menneiltä kuukausilta, eli 2018 elokuusta alkaen?
Opintolaina viimeisenä vuonna
öhömi
0
83
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012150Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2981940Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1041776Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441761Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2071617- 321361
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941133Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii261131Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671099- 511057