Budjetti Siem Reapiin

Osaisiko joku joka on käynyt Siem Reapissa ,miten paljon tarvii varata dollareita kahdeksi yöksi . Jos tarkoitus 1 päivä lippu temppelit, järvireisteily, safkat ja juomat , kuljetukset kentältä ja kentälle jne tuk tukit.Hotelli sijaitsee lähellä Pub street.

4

1167

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jalkasienionvaarallinen

      Osaisiko joku joka on käynyt Siem Reapissa ,miten paljon tarvii varata dollareita kahdeksi yöksi . Jos tarkoitus 1 päivä lippu temppelit, järvireisteily, safkat ja juomat , kuljetukset kentältä ja kentälle jne tuk tukit.Hotelli sijaitsee lähellä Pub street.

    • kyläluuta

      Oltiin viime talvena 2 yötä, halpaa oli. En muista tarkkaan kenttäkyydin hintaa, mut on todella edullista. Meillä oli päivän lippu Angorin temppeleihin, lippu oli paikallisesti kallis , 37$. Oma tuktuk-kuski kärräs meidät sinne ja odotti, kun oltiin ihmettelemässä kivikasoja. Syöminen ja juominen on tosi halpaa, bisse taisi maksaa puoli dollaria ja valkovenäläinen 2 taalaa. Järviretkistä en osaa sanoa mitään, sellaisella ei käyty. Kannattaa käydä hieronnassa, puolen tunnin jalkahieronta maksoi 2-3$ ja tunnin selkä/hartiamöyhintä 5-8$ (siis oikea hieronta, ei mitään happy ending -mestoja :))

    • Viime heinäkuussa olin Siem Reapissa kolme päivää. Hotelli kolme yötä 46 dollaria yhteensä, sisältäen aamupalan. Ei kallis. Hotellissa uima-allas katolla ja kolme tähteä. Hotellin sisäpuolella ei saanut muuten kulkea kengät jalassa. todella siisti hotelli. Päivän skootteritaksi 15 dollaria. Temppelilippu päiväksi 37 dollaria. Kentältä hotelliin 5 taalaa. Takaisin sama hinta. Kolme kilometriä tuktukilla 2 taalaa. Ei paha.
      Iltaisin tuli käveltyä markkinapaikalla. Kaikki on halpaa ja ihmiset ystävällisiä.

      • Viisumi lentokentältä 30 taalaa. Meinasi unohtua.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ne katseet, ei niitä

      Voi unohtaa. Se, miten molemmat katsoi
      Ikävä
      84
      1342
    2. 105
      1097
    3. Miten jotkut kehtaa aikuisiällä kiusata

      Ihmisiä? Eikö se ole aika noloa?
      Ikävä
      156
      1030
    4. Onko kaivattusi seksipommi?

      Minun kaivattuni on😅😍
      Ikävä
      65
      967
    5. Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla

      Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla (yksityisen asiakkaille Kela-korvaus jätetä
      Maailman menoa
      446
      895
    6. Salassapito ja kunnan hommat

      Hyryllä alkanut olla ihmeellinen tapa että minä kuulen kunnan tapahtumista kylältä yhden henkilön toimesta. Tiedotusta h
      Hyrynsalmi
      15
      784
    7. Mies miksi me ei voida aloittaa salaista suhdetta

      Pakkoko siitä olisi kenellekään kertoa? Voitaisiin nähdä salaa jossain eri paikkakunnalla.
      Ikävä
      75
      747
    8. Hyvää yötä kivalle miehelle!

      Samasta kylästä! 😊
      Ikävä
      109
      741
    9. Milloin mies aloitetaan

      Joku kiihkeä romanssi tai vakavampi suhde..? En jaksa enää olla yksin. Sä taidat haluta olla yksin.
      Ikävä
      39
      669
    10. En enää mies ikävöi sinua niin paljon

      Jos nyt vain pysyttelisit pois näköpiiristäni vielä kesän yli näiden useiden kuukausien jatkeeksi, niin luulen että kaik
      Ikävä
      58
      628
    Aihe