Budjetti Siem Reapiin

Osaisiko joku joka on käynyt Siem Reapissa ,miten paljon tarvii varata dollareita kahdeksi yöksi . Jos tarkoitus 1 päivä lippu temppelit, järvireisteily, safkat ja juomat , kuljetukset kentältä ja kentälle jne tuk tukit.Hotelli sijaitsee lähellä Pub street.

4

1169

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jalkasienionvaarallinen

      Osaisiko joku joka on käynyt Siem Reapissa ,miten paljon tarvii varata dollareita kahdeksi yöksi . Jos tarkoitus 1 päivä lippu temppelit, järvireisteily, safkat ja juomat , kuljetukset kentältä ja kentälle jne tuk tukit.Hotelli sijaitsee lähellä Pub street.

    • kyläluuta

      Oltiin viime talvena 2 yötä, halpaa oli. En muista tarkkaan kenttäkyydin hintaa, mut on todella edullista. Meillä oli päivän lippu Angorin temppeleihin, lippu oli paikallisesti kallis , 37$. Oma tuktuk-kuski kärräs meidät sinne ja odotti, kun oltiin ihmettelemässä kivikasoja. Syöminen ja juominen on tosi halpaa, bisse taisi maksaa puoli dollaria ja valkovenäläinen 2 taalaa. Järviretkistä en osaa sanoa mitään, sellaisella ei käyty. Kannattaa käydä hieronnassa, puolen tunnin jalkahieronta maksoi 2-3$ ja tunnin selkä/hartiamöyhintä 5-8$ (siis oikea hieronta, ei mitään happy ending -mestoja :))

    • Viime heinäkuussa olin Siem Reapissa kolme päivää. Hotelli kolme yötä 46 dollaria yhteensä, sisältäen aamupalan. Ei kallis. Hotellissa uima-allas katolla ja kolme tähteä. Hotellin sisäpuolella ei saanut muuten kulkea kengät jalassa. todella siisti hotelli. Päivän skootteritaksi 15 dollaria. Temppelilippu päiväksi 37 dollaria. Kentältä hotelliin 5 taalaa. Takaisin sama hinta. Kolme kilometriä tuktukilla 2 taalaa. Ei paha.
      Iltaisin tuli käveltyä markkinapaikalla. Kaikki on halpaa ja ihmiset ystävällisiä.

      • Viisumi lentokentältä 30 taalaa. Meinasi unohtua.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä tästä teki

      Lopulta niin vaikeaa?
      Ikävä
      109
      1027
    2. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      74
      925
    3. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      59
      871
    4. Meistä puhutaan

      Meistä varmaan puhutaan ja huhutaan. Luulen niin. Ei kiva juttu. Ja ystävät on minusta huolissaan. Yritän tehdä kaikkeni
      Ikävä
      49
      761
    5. 52
      744
    6. Uunimakkara koululaisten suosikki

      https://www.is.fi/ruokala/ajankohtaista/art-2000012228523.html on tärkeää että oppilaat syövät hyvin, muuten ei jaksa p
      Maailman menoa
      271
      708
    7. Mitä mieltä miehet ovat 40-50v naisista?

      Rehellisesti. Mitä ajattelet kun naiselle tulee ikäää
      Ikävä
      98
      584
    8. Ihmettelen vieläkin miten pitkäksi aikaa

      Loukkaannuit mies. Taidat olla pitkävihainen.🫤
      Ikävä
      69
      566
    9. Noniin myönnetään

      Rakastan aivan kauheasti ❤️
      Ikävä
      17
      542
    10. Rönttä-Volvo

      Onko muut panneet merkille kylällä rallikuskia larppaavan nuoren miehen ja allaan mustan V70 Volvon? Ajaa kuin heikkopäi
      Haapavesi
      17
      527
    Aihe