Budjetti Siem Reapiin

Osaisiko joku joka on käynyt Siem Reapissa ,miten paljon tarvii varata dollareita kahdeksi yöksi . Jos tarkoitus 1 päivä lippu temppelit, järvireisteily, safkat ja juomat , kuljetukset kentältä ja kentälle jne tuk tukit.Hotelli sijaitsee lähellä Pub street.

4

1167

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jalkasienionvaarallinen

      Osaisiko joku joka on käynyt Siem Reapissa ,miten paljon tarvii varata dollareita kahdeksi yöksi . Jos tarkoitus 1 päivä lippu temppelit, järvireisteily, safkat ja juomat , kuljetukset kentältä ja kentälle jne tuk tukit.Hotelli sijaitsee lähellä Pub street.

    • kyläluuta

      Oltiin viime talvena 2 yötä, halpaa oli. En muista tarkkaan kenttäkyydin hintaa, mut on todella edullista. Meillä oli päivän lippu Angorin temppeleihin, lippu oli paikallisesti kallis , 37$. Oma tuktuk-kuski kärräs meidät sinne ja odotti, kun oltiin ihmettelemässä kivikasoja. Syöminen ja juominen on tosi halpaa, bisse taisi maksaa puoli dollaria ja valkovenäläinen 2 taalaa. Järviretkistä en osaa sanoa mitään, sellaisella ei käyty. Kannattaa käydä hieronnassa, puolen tunnin jalkahieronta maksoi 2-3$ ja tunnin selkä/hartiamöyhintä 5-8$ (siis oikea hieronta, ei mitään happy ending -mestoja :))

    • Viime heinäkuussa olin Siem Reapissa kolme päivää. Hotelli kolme yötä 46 dollaria yhteensä, sisältäen aamupalan. Ei kallis. Hotellissa uima-allas katolla ja kolme tähteä. Hotellin sisäpuolella ei saanut muuten kulkea kengät jalassa. todella siisti hotelli. Päivän skootteritaksi 15 dollaria. Temppelilippu päiväksi 37 dollaria. Kentältä hotelliin 5 taalaa. Takaisin sama hinta. Kolme kilometriä tuktukilla 2 taalaa. Ei paha.
      Iltaisin tuli käveltyä markkinapaikalla. Kaikki on halpaa ja ihmiset ystävällisiä.

      • Viisumi lentokentältä 30 taalaa. Meinasi unohtua.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      49
      1278
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      15
      1008
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      967
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      77
      673
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      668
    6. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      26
      441
    7. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      53
      430
    8. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      23
      427
    9. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      15
      419
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      413
    Aihe