Viinipullo

Eeglee

Onko kukaan vienyt matkatavaroissa viiniä Malediiveille? Onkohan tarkastuksia?

5

1611

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 10xreissua_vuodessa

      Lentolaukussa et saa turvatarkastuksesta läpi, ruumaan menevässä matkalaukussa ketään ei kiinnosta.

    • äläedesyritä

      Kyllä aika juoppo saa olla että viitsii yrittää salakuljettaa viinipullon muslimimaahan!
      Siinä on mukava alku lomalle kun jää heti tullessa kiinni paikallisten lakien rikkomisesta! Jos sitä viiniä on pakko saada niin osta pullo resortista, tuskin matkabudjetti yhteen pulloon kaatuu eli kannattaako ottaa riski?
      Matkatavarat ja matkustajat läpivalaistaan kentällä.

    • reissupöksytjalkaan

      Sen jälkeen kun Dubaissa näin matkalaukun tippuvan lentokoneesta rampin ohi maahan, en ole tuonut viiniä tai muita suurempia pulloja nesteitä tuliaisina.

      Malediiveillä saat resorteista alkoholia, hölmön hommaa ottaa Suomesta pullo mukaan...

    • Jph76

      Jep, todella tyhmää. Olen kolme reissua Malediiveille tehnyt ja läpivalaisuun ollaan aina menty.

    • Hullunhommaa

      Ihan turha sinne on viiniä viedä kun saa sieltäkin ostettua jo nykyään. Resorteissa se on helppoa ja ns. Partyboatit myy muualla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      131
      8331
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      461
      7520
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      220
      5676
    4. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      92
      4684
    5. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      147
      4624
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      106
      4455
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      4172
    8. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      18
      4086
    9. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      68
      4078
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3830
    Aihe