Tulostin haussa

xxxtulostin

Pitäisi saada taloudellinen ja hyvän tulostuslaadun omaava väritulostin pornon(luit oikein) tulostamiseen. Väriä kuluu varmaan paljon, joten niitä väripatruunoita ei viitsi aina olla ostamassa.
Tarkoitus on asettaa tulostettuja kuvia seinälle, joten kuvan laadun tulee olla hyvä.
Onko mustesuihku vai lasertulostin parempi ja mikä malli?

3

1628

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ep-son

      Mustesuihku on parempi kuvien tulostamiseen. Tutustu Epson EcoTank malleihin, niissä on väripatruunoiden sijasta täytettävät mustesäiliöt, tulee paljon tulostavalle edullisemmaksi.

      • pigmenttiä_pintaan

        Mustesuihkuissa on vielä semmoinen pikku jako kuin liuos (dye ink) ja pigmenttipohjaiset musteet. Liuosmusteet ovat yleisin ratkaisu kuluttajavehkeissä ja niillä kait sävytoistokin on niukasti parempi, mutta nämä vehkeet voivat myös olla tosi kranttuja käytettävän paperin (lue: paperin pinnoitusten) suhteen ja musteet saattavat haalistua pahastikin jo muutamassa kuukaudessa, vaikka kuin olisi lupailtu 10 vuoden valon kestoa. Nimim. kokemusta on. Kas kun sitä haalistumista aiheuttaa UV-valon lisäksi myös otsoni ym. ilmansaasteet. Kehystäminen suojaa haalistumiselta erittäin tehokkaasti, mutta "paljaaltaan" kesto voi siis olla pettymys.

        Pigmenttipohjaiset musteet ovat kestoltaan reilusti parempia ja EcoTank näyttää pikaisen googlettelun perusteella käyttävän näitä.


    • Helpoiten ja halvimmalla saat kuvan tarkoitukseesi kun pyydät tyttöystävääsi pyllistämään paljaalla pyllyllä oikein syvään kumartaen. Sen jälkeen sopivalla maalilla maalaat koko komeuden, värin saat valita itse, sen jälkeen pyydä istumaan sängylle levitetyn lakanan (valkoisen ja puhtaan) päälle jolloin siihen tulee juuri toivomasi kuva edullisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1339
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1246
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      977
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      833
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      733
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      609
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      538
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      498
    10. Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla

      Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu
      Ikävä
      33
      475
    Aihe