Minä saisoin liikennevaloissa Skodallani ensimmäisenä ajaakseni vieressä olevan marketin pihaan. Minä lähdin liikennevaloista aivan rauhallisesti ja hitaasti kun olinhan minä ensimmäisenä menossa valojen läpi, joten minä kyllä ehdin oikein hyvin ylittää risteyksen ennenkuin valo vaihtui taas punaiseksi.
Minä jäin marketin pihaan tutkimaan minun papereitani niin seuraavista vihreistä valoista tullut Toyota-kuski kysyi minulta, kun nousin autosta samaan aikaan kuin hänkin, että miksi sinä lähdit noista liikennevaloista noin jumalattoman hitaasti. Sanoin; "Kyllähän minä niistä aivan hyvin ehdin kun minä oli ensimmäisenä, minä"
Miksi se minulta sitä kysyi? Kertoisko joku minulle, miksi se niin minulta kysyi, kun olinhan minä ensimmäisenä lähtemässä kun vihreä syttyi, minä.
Miksi se Toyota-kuski sitä minulta kysyi?
10
<50
Vastaukset
- Kyselee
Olisit sanonut: "Toi ota jos et muuta saa".
Minä olisin tullut kysymään että koska aijot hankkia hyvän auton?
- äidin.kieli.isän.pyllyss
Paljon kirjoitusvirheitä, paljon kirjoitusvirheitä.
Ei kannattaisi tulla trollailemaan jos kirjoitustaito on noin surkeaa.- Siis_skooda
Ei kannattaisi samaa typerää löpinää sinunkaan jokaiseen asialliseen skooda-viestiin copypastata.
- HuhHuhHuh
Ei se tollo edes ymmärtänyt. Pitää niitä kirjoitusvirheinä.
- äidin.kieli.isän.pyllys
HuhHuhHuh kirjoitti:
Ei se tollo edes ymmärtänyt. Pitää niitä kirjoitusvirheinä.
Oikein kahteen kertaan piti kuitata, kun aiheelliset huomautukseni kirjoitusvirheistä sai sinut vetämään herneet nenään.
Niin, ja palstan perimmäinen tarkoitus taisi taas unohtua. "Keskustele autoista".
- Toyota_Hybrid1
minä oisin kysyny skoda kuskilta että paljonko vie öljyä tonnille ja onko mennyt montako neliöö peltiä.
- Tohjolla
Ei tojokuskilla sitten kiire ollutkaan.
piä tunkkis
- 11.05
Ei oo helppoo tojomiehellä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513585Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1142480Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5932273Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192026KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar761730Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431658- 201648
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1371546- 281446
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?941427