Näinhän se on. Kiva on ollut joskus haaveilla, et muuta vois olla. Ymmärrän, että se mitä tämä ja mä on sulle, ei riittäisi mulle. ❤Ystävä olet silti mulle. Haluan enemmän.
Me ollaan ja tullaan aina oleen kavereita
Lifegoeson
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Joo, minäkin haluaisin enemmän..
Ei kait täällä kukaan HALUA olla..
Jos olis se enemmän niin vattuako sitä täällä edes olis , ei tulis mieleenikään.
Itselläkin on ollut samantyyppisiä haaveita. Nyt kuitenkin tuntuu, että on aika päästää niistä lopullisesti irti. Se ei ole helppoa, mutta yritän luottaa siihen, että kaikella on tarkoituksensa.
Toivottavasti sinun ei kuitenkaan tarvitse luopua omista haaveistasi.
Naisen haaveilua?
Nainen olen.
Toivon, että saat kaipaamasi suhteen jonkun kanssa olkoon se vaikka S-nainen. Olet mielenkiintoinen, vaativa ja taitava mies. Sinun on saatava arvoisesi kumppani mutta se en ole minä. Minulla on jo hyvä yhteistyö mieheni kanssa. Pidän hänestä niin paljon. Hän pitää minusta ja on aina rakastanut minua kaikissa tilanteissa. Olisin tosi onnellinen saadessani olla sinun ystäväsi. Voit kehittää minua edelleen siinäkin asemassa. Minä pidän sinua rakkaana ystävänä, niin tärkeä olet minulle. Haluan, että olet aina läsnä minun elämässäni mutta hyväksy se, että se on näin. Uskon, ettäS-nainen on onnellinen, kun palaat kotiin. Hän on tarkoitettu sinulle. Usko minua. Niin on hyvin.
Ja täälläkin, sama sankari. Taitaa nyt kyllä olla niin, että Jari onkin löytänyt Wilman.
Miksi tää riittäisi kenellekään?
Emme ajattele pelkästään itseämmevaan myös lapsiamme, puolisoita ym. On oltava aikuinen ja vastuullinen. Kumpi tätä haavemaailmaa pitää yllä; olenko se minä vai sittenkin sinä? Tulisit nyt järkiisi!!!
Huomenta! Taas olen syyttämässä sinua oman pääni asioista. Anteeksi! Miten ihmeessä kestät minua. Olet kärsivällinen mies. Selvästi on käynyt selville, että minun puoleltani on tietynlaista haaveilua, siksi tällaisia ihastuksia tulee. Miten siitä voisi päästä eroon, kun kuitenkin rakastan vain miestäni ja sinulla on aivan muut kuviot. Kehittämällä tietenkin omaa suhdettani romanttisempaa suuntaan. Olemme varmasti mieheni kanssa lapsiarjessa etääntyneet toisistamme mutta nyt olisi oiva aika taas lähestyä uudestaan. Meillä on yhdessä uutta odotettavaa. Saamme ehkä lapsenlapsia joskus ym. Minun pitää kehittää omaa suhdettani parempaan suuntaan. Se on minulle tehtävä.
Olet kyllä todellinen enkeli, ystävien ystävä, kun jaksat minua. Sinulla on lehmän hermot. Kiitos siitä, että autat minua. Olet todella kultainen mies.
Toivon, että sinä selätät oman suhteesi ongelmat. Vaikuttaa siltä, että sinulla on niitä. Yleensä, kun on vaarassa menettää toisen, ihminen aktivoituu. Toisen pitäminen itsestäänselvyytenä on ongelmallista ja siitä kärsin itsekin. Jos menettäisi Jarin, minulta katoaisi pohja elämästä. Hän on kuitenkin minulle niin paljon. Tuki, turva, aktivoiva, kannustava, ymmärtävä, kiva, lapsirakas. Kohtelen häntä todella huonosti. Voi minua.
Lopulta tässä käy hyvin ja me molemmat löydämme onnemme kotoa. Sanotaan vanhassa vara parempi ja se ei vaihtamalla parane. Ne pitävät paikkansa. Tajuan tämän tilanteen nyt kohtalaisen hyvin. Minulla on ollut haavetila mutta sinullakin on tiettyjä ongelmia. Toivon, että me molemmat selätämme ongelmat suhteissamme ja löydämme onnen. Olen kuitenkin onnellinen, että törmäsin sinuun, olet minulle tärkeä aina ja osana elämääni. Pidän sinusta ja uskon, että sinäkin pidät minusta. Mutta...meidän elämämme on toisaalla meidän puolisoidemme kanssa. He rakastavat meitä.
Okei okei okei, pidetään elämämme ulkona tästä. Ollaan vaan kahdestaan ja tehdään salaa kaikenlaista, vain sinä ja minä. Olen himoinnut sinua kauan, koko ajan. Haluan sinua!
Näinhän se on, että olet paras kaverini myönnän..aina tykänny susta ihan hirveesti mies. 😉