Upeaa kun Skodaa voi luottaa vuodesta toiseen. Heiltä tulee aina uusia onnistuneita automalleja joihin maailmalla luotetaan ja tykätään isosti. Mm. Octavia on Sveitsin myydyin automalli ja olisi muuallakin jos vaan tuotantokapasiteetti antaisi mahdollisuuden tyydyttää kysyntää.
Ja mallisto sen kuin paranee.
10
<50
Vastaukset
- Suvaitsevaisuutta
No se on hyvä että olet löytänyt itsellesi sopivan auton.muotoilu ja sisätilat uusiksi ja toimiva tekniikka niin voisin minäkin skodan ostaa.
- Kissapuussa
Kunhan ei aja 4 vuotta tai 150 000km enempää, sen jälkeen alkaa ongelmat.
- Toyota_Hybrid1
4 vuotta ja 150tkm? on se tuo holisti helkaman maksettu kehuja, eihän kellään ole skoda kestänyt noin pitkään eikä tuommoisia kilometrejä!
- AllaLuotettavaTekniikka
On upeaa, kun ei ole koskaan omistanut skeidaa, niin on säästynyt monilta harmeilta, ja korjaamopäiviltä!
- MersullaAjelen
Kyllä Skodaa ostettaisiin, jos se ei olisi Skoda. Turhaan Volkkari Skodaan panostaa. Jatkuvasti miljardi-tappioita, oikeusjuttuja, vahingonkorvauksia, häpeää, kurjuutta, lakkoja, laiskuutta, alkoholismia, ympäristörikoksia, kirjanpitorikoksia, järjestäytynyttä rikollisuutta, päästöhuijauksia, ihmisoikeusloukkauksia, ... näitä riittää.
Kaikki Skodan tekosia.- MeseYhtäPaska
Tuo nimimerkin "AllaLuotettavaTekniikka" pätee myös kaikkiin muihin saksalaismerkkeihin, joten et tuonut kylläkään mitään uutta tähän keskusteluun.
- MersullaAjelen
MeseYhtäPaska kirjoitti:
Tuo nimimerkin "AllaLuotettavaTekniikka" pätee myös kaikkiin muihin saksalaismerkkeihin, joten et tuonut kylläkään mitään uutta tähän keskusteluun.
No mutta, haukuin sentään Skodaa, kuten tapana on.
- MeseYhtäPaska
MersullaAjelen kirjoitti:
No mutta, haukuin sentään Skodaa, kuten tapana on.
No ainakin sentään pitäydyt vanhassa luotettavassa saksalaisbyrokratiassa.
Uutta ei ole nimittäin luvassa....
Helppoa on parantaa kun huonommaksi ei voi mennä.
- Mubrxwa
Ei sitä skodaa kauheasti kehua kannata, mutta varmaan ihan keski tasoa. Eniten skodassa silmiinpistävää on sen vaatimattoman tylsä ulkomuoto. Liekö mikään muu automerkki olla noin mitään sanomattoman.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.1884179Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,1033465SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.1022780Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.3032702Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a432390Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv1712161Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,02080Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k371792Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll81621- 451173