Juu, tästä on jo aikaa mutta vieläkään en luota täysin puolisooni....enkä tiedä, haluanko edes enää luottaakaan... teki sellaisen tempun minulle, ettei ole enää ansainnut luottamustani.... ei ole kuulemma pettänyt, mutta hankkiutui jonkun nuoren naikkosen seuraan joka olisi aivan hyvin voinut olla hänen tyttärensä! Kuulin tuosta tapaamisesta kyseiseltä naikkoselta ja aluksi puolisoni kielsi kaiken. Tämä kyseinen naikkonen seurusteli ja nykyään kihloissa ukkonsa kanssa, kertoi muka että miehensä tietää tästä tapaamisesta mutta enpä oikein usko!
Muutenkin tässä tapauksessa toinen kertoi toista ja toinen toista, joten ketäpä tässä on uskominen! Kaikenlaista olisi voinut tapahtua kun kahdenkesken olivat.
Aikaa on kulunut sen verran pitkään, että en enää puhu asiasta puolisoni kanssa, mutta kyllä on luottamus mennyt. Toisaalta kun kaksi karvasta pettymystä olen elämäni aikana saanut kokea pettäjien takia, minua ei mikään enää hetkauta. Tunteet, joita minulla ennen oli puolisoani kohtaan, ovat viilenneet eikä sekään auta asiaa että hänen käytöksensä kertoo siitä kuinka itserakas hän on, ja kehuu kuinka Hän on nuori jne. Mutta katsotaanpa, kun aika tulee, tiedän että vielä jokin taho hänelle osoittaa miten tulee elää, kun minä olen se joka olen saanut kaiken paskan niskaani hänen taholtaan.
Exälläni, jonka kanssa olin lähes kaksikymmentä vuotta, oli sentään inhimillisyyttä minua kohtaan vaikka minua pettikin. En koskaan kuullut hänen suustaan että olisin ollut huono vaimo tai mitään muutakaan alentavaa, nykyinen sen sijaan on aivan päinvastainen! Olisi paljon asioita, joista voisin avautua, mutta tällaisilla yleisillä palstoilla en siihen nyt ryhdy, halusin vaan purkaa itseäni....
Paska, että ottaa aivoon
Surullistamuttatotta
3
140
Vastaukset
No nusii se sitä akkaa. Tuu kostopanolle, minä olen käytettävissä. Laitetaan ukkosi kärsimään yhdessä,
- Anonyymi
Ap on vain vakkariprovo, joka tänne kirjoittelee näitä kakkoselle sitä ja tätä juttujaan, samanlaista soopaa kirjoittanut jo pitkän aikaa.
- Anonyymi
Miten niin olen. Kyllä Janis auttaa asiassa kik silenzio55, niin taivas aukeaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648