Mitä näet kun katsot kuvaasi?
Ota kuva itsestäsi
Halluu
21<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Itse olet aasi!
näen umpikaljun urpån, ruman urpån
Saatanan ruman jätkän
No et kumminkaan ole.
Miehennäköinen pitkätukkainen röyhkeä isoleukainen akanrutjake. Pienet killiin katsovat siansilmät. Epätasainen hoitamaton iho ja ryppyinen perseenreikäsuu.
Oikea kulmahammas petoeläimen.
No höpöti höö. Söpö olet. Oikeasti.
Tyhmän pelokkaan sydämen,
niin ne tekee❤️
Minä näen... pienen vihreän miehen👾
No et sinä niin vihreä ole ihonväriltä katsoen.
Tietokone näppäimistön?!
Onkohan tullut nukuttua näppäimistöllä taas...
Ai se olikin kamera väärään suuntaan
Että tämä elämä pääsee yllättämään monta kertaa päivässä!
naisen,ihmisen, sen tarkemmin tarkentamatta mitään ulkoisia tekijöitä.
Juuri nyt itseni ja hänet joka hieroo hartioitani.
hieronnasta kannattaa nauttia makuulla. 😄
Meillä on peili katossa 😏
En näe mitään. Minusta on tullut näkymätön jopa kameralle.
Timo Soinin kaksoisolennon, ilman Timon valtavia partasudin kokoisia nenäkarvoja.😨
Näen kasvot jotka tunnistan omikseni.
Niissä on vakava mutta avoin katse jossa tyyni ilme.
Mietin kasvojani katsellessani että niissä on edelleen häivähdyksiä vauvaikäni ulkonäköä. Joskus niissä näkyy sama ilme kuin mitä vauvana minusta on ikuistettu.
6-vuotis kuvassa olen jo ihan itseni.
Miten voikaan jokin kuva ikuistaa hyvin perusluonteen. Vauvana ja 6 v näkyi minussa se leikkisyys ja jekkuilu katseessa.
Nyt kun katson kasvojani mietin miten paljon elämää silmäni ovat nähneet ja ihoni kokenut ja silti se sama ihminen kuin siinä kuvassa jossa uteliaana silmät loistaen konttaan parisängyllä kohti kameraa 7 kk ikäisenä tai siinä missä jekkuilevalla katseella katson kameraa leikkimökin ovella!
Vain kevyt meikki ja hiustenväri hiukan muuttaa ulkonäköä mutta tunnistettavissa selvästi samaksi ihmiseksi. Lapsuuskuvissa olen ruskeatukkainen. Nyt blondi.
Kuvani katse on se sama mikä niin usein kasvoillani vaikka tuntisin mitä.
Perus tyyneys ja odotus. Tuo katse kai on aina ollut se valheellinen ansa miksi kukaan ei ole osannut aavistaakaan mitä sisälläni tapahtuu.
Kuori joka johtaa harhaan.
Vieraille näkyvä minä. Ihmiset ei tajua usein että se on kuori. Tyyni jääkuori jonka tarkoitus on pitää suojassa kaikki minusta. Koko luonteeni
Ihmiset on usein niin petollisista. Kun annat heille itseäsi liikaa. He pettää luottamuksen ja raatelee kuoliaaksi
Rikkinäisen eläimen, täysin porsaan näköinen ja saastainen olemus.
Possu tiedät et oot söpö 😘
Mä näen ihmisen, joka on edelleen idealisti, vaikka mitä olis ja tulis.
Osaan siis lentää, se on taito, josta pidän kiinni.