Mitä palvelua kaipaat Poltsille?

Kysyväeitieltäeksy

Kysymys kuuluikin jo otsikossa eli mitä palvelua kaipaisit poltsille, mielellään sellaista millä on mahdollisuudet menestyäkkin täällä. Esim. Viikonloppuna toimivaa kahvilaa, josta saa tuoreita leipomuksia tai vaikka lisää kengittäjiä ja sorkkahoitajia vai ihan jotain muuta?

7

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eitoisteenää

      Rehellinen ja osaava pizzeria. Jossa tilaukset tulee oikein ja varsinkin lasku oikein. T. kaksi vajaatäytteistä pizzaa 3 hinnalla.

    • Puunpinooja

      Ehdottomasti lisää sorkanhoitajia ja kengittäjiä Polvijärvelle.Terveyskeskuksen kävijöille jokaiselle Kännykkään kuntoilusovellus jossa 20 minuuttia ohjattua jumppaa,kävelyä tai hyötyliikuntaa.Kun kuntoiluaika täynnä ,pääset taas terveyskeskukseen vaivojasi valittamaan.Ja joka kerran kun ostat apteekista reseptituotteen saat kännykkäsovellukseesi 10 minuutin Hyötyliikuntasuoritteen. Kunta työllistää pirteän jumpparin,joka tsemppaa positiivisesti kuntoilemaan.Ja ohjaa kännykkäsovelluken käytössä.Lisäksi työ sovelluksen tekijöille.Vuoden lopussa palkitaan hyötyliikunnan parhaat vasta-alkajat jne.

    • entinenpärvelläasunut

      -yksityinen lääkäri hampi ja yleis.
      -kahvila/ravintola joka auki iltaisin viikollakin.ans
      -kunnon autokorjaamo.
      -vanhusten hoitokoti ei kunnan eikä siunsoten.
      -tanssilava entiselle paikalle.
      -jalitsu kenttä.
      -autoille/mp harjotusrata niinkun ylämyllyllä.
      -tyhjiä varastoja/halleja isoja lämpöisiäkin.
      -kunnon valot keskustan ajotielle ja kylylahti räisky tielle.

      tässä aluksi, näitä jäin kaipaamaan kun lähdin pois jo noin 10v sitten.
      -

      • Löytyyjo

        Kunnon autokorjaamo löytyy jo Polvijärveltä, mutta baaria ei , jossa voisi käydä arkenakin aamuisin kahvilla, lehden lukemassa jne aikaansa kuluttamassa


    • Anonyymi

      Kahvila joka viikonloppuisinkin auki

    • Anonyymi

      Monesti oon arki iltoina harmitellut, kun ei pääse mihinkää ystävien kanssa ilta kaffelle/kaljalle,kun huvilouhoskin taitaa mennä jo 7 aikoihin kiinni, jos oikein muistan. Mikäs siinä ois mukavampaa, kun käydä parit biljardit pelaamassa ja viettämässä aikaa muulloinkin, kun vain viikonloppuisin. Outokummussakin on pikku pubi, jossa aina on tiettyinä arki iltoina musavisa iltaa ja muuta, mitä olen joskus siellä käynyt,ja porukkaa tuntuu riittävän.

      • Anonyymi

        Juu, joku kahvila pubi joka vaikka edes ilta yheksään auki


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      130
      7162
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      14
      2519
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      263
      1204
    4. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1009
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      161
      937
    6. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      890
    7. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      69
      879
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      79
      764
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      13
      723
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      18
      711
    Aihe