Venäläisen vakoilutunnustus oli vain tuomion lyhennys

sopimus , kun Venäjä ei edes tunnista vakoiliakseen !? Yhdysvallat on maa jossa oikeuttavoi ostaa,kiristettynäkin !?
2180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ja sehän sopi Suomen Medioille paremmin kuin rehellisyys, jota ei voi ostaa Yhdysvalloissa !?

Äänestä

Ei ongelmaa, minä voin myöntää, että Donald J. Trump oli ykkös-ehdokkaani. Tulkaa pidättämään kun tunnustin, en kestä enää tätä syyllisyyden tunnetta!

Olen jo sanonut tämän aiemmin, mutta Trump - vaikka on vastoin kaikkia - oli parempi maailmanrauhan kannalta, ja minua ei kiinnosta pätkän vertaa sen rinnalla jotkin kauppasodat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Abrahamm kirjoitti:

sopimus , kun Venäjä ei edes tunnista vakoiliakseen !? Yhdysvallat on maa jossa oikeuttavoi ostaa,kiristettynäkin !?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu