Limu rekka on jyväskylässä Keljossa. Tulkaahan hönöt joukolla tekemään valtaisat liikenneruuhkat niin saatte palkinnoksi siitä ilmaisen limsatölkin.
Samalla voitte töllistellä raskaan liikenteen kuljetusautoa, eli rekkaa.
Samalla voitte töllistellä raskaan liikenteen kuljetusautoa, eli rekkaa.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ikivanha suomalainen nuppi jossa teippailtu vanha Vähälän kärry. Kärry on saattanut käydä joskus Neuvostoliitossa. Pyh!
Joittenkin elämä ja arki on niin tylsää, jotta pitää matkustaa tuollaistakin töllistelemään...no jotkut ajelevat satoja kilometrejä vain bongatakseen jonkun harvinaisen kottaraisen, jota sitten eivät aina edes onnistu näkemään, kuin tyhjä arpa
Siinäpä tuli jälleen kokemuksen syvällä itse katkeroituneen yhteiskuntaan hylkiön vuodatus
Miehet juo olutta.
Leikkaa jo jännät nakkisormesi lyhyemmiksi kun et enää osaa kirjoittaa oikein
Jenkkirekka coca cola tunnuksilla
iik iik iiikk aah...ihanaa.
Voittaa jo kohta sotilasparaateissa nähdyt Neuvostoliittolaisvalmisteiset UAZ merkkiset ajoneuvotkin.
Eipä tuo kummonen rekka ollut lähellekään sen näkönen kuin mainoksessa
Feikki kamaa ihmisten vedätystä
Ihan kuin cokiksen pomot pitäisivät meitä neuvostoliittolaisina;)
ketä kiinnostaa
Tarvittaisiin tänne kankitielle yks juomarekka!
Vääntäkää vaan ite kiljunne
Mutta kuvittelepa sellainen tilanne että joku "karkkirekka", vaikka Fazerin karkkeja kuljettama kaatuisi jonkin päiväkodin edustalle, niin pikkulapset lähtisivät ryntäilemään vallattomasti hakemaan karkkeja kadulta.
Voi kun jännää jos kaljarekka kaatuisi nenäs edessä niin konttaisit kieli poskella Lappamaan kaljaa reppuus.
Menkää joo siivoamaan paikkaa ja samalla ottamaan korillisia "siivouspalkkiona" oman auton tavarasäilytykseen :D
Minä mitään siivoa kun on jo kellari täynnä apetta ja palan painiketta joulun pyhiksi
Länsimaista hapatusta.
Sinulla se on leipäjono höpötystä