Mä halusin ilmoittaa teille että mun blogin on aika siirtyä sinne mistä se aikanaan aloittikin, eli mun omille www- sivuille.
Sivujen rakentaminen on alkanut ja siirto tapahtuu maraskuun aikana.
Paljon ihania aikoja idealistan alla, joista olen kovin kiitollinen.
Uusi osoite on siis www.martinaaitolehti.fi
Sivujen rakentaminen on alkanut ja siirto tapahtuu maraskuun aikana.
Paljon ihania aikoja idealistan alla, joista olen kovin kiitollinen.
Uusi osoite on siis www.martinaaitolehti.fi
Vastaukset 6
Vanhimmat
Idealista-julkaisualusta, jolla Martinan blogi on sijainnut ja sijaitsee edelleen joulukuun ajan, on Aller Median ylläpitämä alusta. Idealistalle kirjoittaa suuri joukko suomalaisia tunnettuja blogisteja.
Aller lopettaa Idealistan joulukuun 2018 lopussa, yt-neuvottelut olivat tänä syksynä.
Vuoden alusta blogistit muuttavat toisille julkaisualustoille kuka minnekin.
Aller-sopimusehtojen mukaan päällekkäisesti saman kirjoittajan blogeja ei voi olla auki netissä yhtäaikaa. Idealista siis loppuu 31.12., ja blogistit jatkavat muualla 1.1. alkaen.
Blogisivuston beta-versio on jo avattu nettiin testausta varten.
Alusta on hyödyntää uusinta teknologiaa.
Siinä ovat mm. automaattiset evästeet kävijöille ja tehokas videotoisto. Kävijätietojen data-analytiikka mahdollistaa monen monituista seikkaa.
No,mutta, tämähän on vallan hienoa.
Ihan uusia tuulia siis tiedossa.
Paraneeko Martinan kieliasu alustaa vaihdettaessa, vai onko kortekieli kunniassa myös uudella paikalla.
Pääsemmekö nauttimaan naisen unohtumattomista kielikukkasista jo piankin?
Tuskin maltan odottaa.
Mitä te hosutte? Marraskuuhun on aikaa melkein vuosi.