Lue seuraava: Vaihtoehtoilijoiden ...

18

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SuomiTila

      Nimimerkki BSHunter suoltaa näitä kuin liukuhihnalta, ellet ole huomannut.
      Aina hän on oikeassa.

    • Lääkäriportaali

      Viranomaistiedote 17.12.2018: Pohjanmaalla ON ILMAANTUNUT TUHKAROKKOA LISÄÄ, mutta sairaiden lasten vanhemmat EIVÄT OLE ANTANEET NÄYTETTÄ!!!!! Siten diagnoosit on jätetty varmentamatta ja YRITETTY SALATA!!!!

      • kolikärrynnapa

        Lue myös vanhoilislestatiolaisten kommentti : VL-foorumi, Arjen askareissa


      • Lisätiedote

        Rokotetut voivat rauhassa sairastaa tuhkarokkoa, eivätkä heitä koske mitkään normaalit näytteenotot. Tiede on vapauttanut heidät, sillä vaikka rokote ei suojaakaan rokotettuja itseään tuhkarokolta, se suojaa muut heidän ympäriltään, siis laumasuojaa. Näin ollen rokotetuilla on oikeus salata sairautensa, eikä muilla ole tähän minkään lajin oikeutta puuttuakaan.


    • OotLuuseri

      Mikäs se sinun tutkintosi olikaan!?
      Ilmeisesti apukoulu ja kiertokoulu!

      Haluat vain haukkua hienoa ja hyvää lääkäriä, joka tekee parhaansa auttaakseen potilaitaan juuri sinun tapaisia selfmade-tohtoreita vastaan, joilla ei ole mitään tajua mistään.

      Haukkuminen asetta sinut huonoon valoon, koska sinulla ei ollut mitään tieteellisiä todisteita tohtori Anttilaa vastaan!

    • TLI

      Aloittaja on palstan idiootti ja todellinen riesa!
      Hänen kanssaan on mahdoton keskustella!
      Tunnen, koska asuu naapurissa.

      • Minä en ole BSHunterR enkä asu kummankaan tämän palstan kahden riitapukarin naapurissa. En ole pastori, rovasti, poliitikko, homeopaatti, hitsaaja, reikimeditoija, yksisarviskouluttaja, helluntailainen, adventisti, mormoni, KD-ryhmäläinen (jaa, tuo poliitikko mainittiinkin jo), inkeroislainen, kuusankoskelainen, juntti, Lumivaarasta, satamatyöntekijä,, apukoulua käynyt enkä peruskouluakaan. En ole syntynyt Kehä III:n sisäpuolella. Minun kanssani voi keskustella oikein hyvin. Aloitukset onnistuvat tällä palstalla parhaiten, kun ne kirjoittaa johonkin alaosioon eikä tuonne päätasolle.


      • Hienotunnustus
        nälkäpalkkasoturi kirjoitti:

        Minä en ole BSHunterR enkä asu kummankaan tämän palstan kahden riitapukarin naapurissa. En ole pastori, rovasti, poliitikko, homeopaatti, hitsaaja, reikimeditoija, yksisarviskouluttaja, helluntailainen, adventisti, mormoni, KD-ryhmäläinen (jaa, tuo poliitikko mainittiinkin jo), inkeroislainen, kuusankoskelainen, juntti, Lumivaarasta, satamatyöntekijä,, apukoulua käynyt enkä peruskouluakaan. En ole syntynyt Kehä III:n sisäpuolella. Minun kanssani voi keskustella oikein hyvin. Aloitukset onnistuvat tällä palstalla parhaiten, kun ne kirjoittaa johonkin alaosioon eikä tuonne päätasolle.

        Hieno tunnustus: et ole mitään, etkä ole mikään, vaan tunnustat olevasi
        Palstan pösilö trolli !


    • Skepponen

      Sinähän olet Toivo Lång!!! Lue lesdatiolainen käsitys tieteeastä: VL-foorumi, Nuortenm palsta !!

      • Ketä nyt sinuttelet, aloittajaa jonka linkkasin vai minua? Ei siis teititellä tarvitse, mutta selvyyden vuoksi. Miksi et reikisteröisi tuota nimimerkkiäsi?


      • Rekattunimmari
        nälkäpalkkasoturi kirjoitti:

        Ketä nyt sinuttelet, aloittajaa jonka linkkasin vai minua? Ei siis teititellä tarvitse, mutta selvyyden vuoksi. Miksi et reikisteröisi tuota nimimerkkiäsi?

        Sinui, sinu, sinuttelen sinuu, sinä palstan suurin trolli!

        Mull on rekattu nimmari , kuten sullakin, mutta en aina käytä sitä, kuten et sinäkään senkin vajakki.


      • kajaaniTURKAA-sema900
        Rekattunimmari kirjoitti:

        Sinui, sinu, sinuttelen sinuu, sinä palstan suurin trolli!

        Mull on rekattu nimmari , kuten sullakin, mutta en aina käytä sitä, kuten et sinäkään senkin vajakki.

        Oletko Lång? Minä en ole, enkä ole V.V.


      • PassissalukiToivo
        kajaaniTURKAA-sema900 kirjoitti:

        Oletko Lång? Minä en ole, enkä ole V.V.

        Tuli taas otettuu aika reippaasti eilen!
        Menin sitten peilin eteen passi mukanani!
        Vertasin peilikuvaa ja passikuvaa!
        Aivan selvästi sama henkilö, ja luin passista nimen!
        Siellä luki TOIVO!
        Olen siis Toivo!
        Sinusta en tiedä!
        Olet joku kajaanilainen Turilas!?!


    • Ortopedin_virhe

      Ortopedi Antti Heikkilä esitti jotain aivan pöyristyttävää, vieläpä kirjansa nimessä, mistä koko Suomi tieteilijöineen päätti seota. ”Lääkkeetön elämä”. Ei voi olla totta, että jollakin on pokkaa esittää moista. Ettäkö joku muka voisi elää lääkkeettömänä. Kuinka ihmeessä, kun meillä ovat sellaiset tietolähteet kuin esim HS ja Turun Sanomat. Vieläpä pitkä kaarti proffia ja dosentteja, jotka auliisti kysymättäkin kertovat, että lääkkeettömän elo ei luista.

      Lääkkeistä luopuminen on rikos niitä kohtaan, joiden taloudellinen toimeentulo näistä riippuu. Siksi lääkkeistä vieroittaminen ei Suomessakaan ole saanut jalansijaa, ja vieroituksesta keskustelu sallitaan vain silloin, kun on kysymys perinteisistä huumeista, ja näistäkin saa irrota vain tutkittujen lääkkeiden turvin, ja noista edelleen vieläkin tutkitumpien avulla. Kaikenlaiset nilkit ne saavatkin kadunkulmissa huumeita kaupustella, vaan kun oikeisiin aineisiin vieroittamisessa siirrytään, tiede vieläpä siunaa siirtymän. Opiaatit eivät myöskään ole mitään huumehörhöilyä, vaan tieteen mukaista kunnon kamaa.

      Lääkkeiden tulee pysyä aina kuvioissa mukana. Jos neurolepteista mielii päästä eroon, se tulee tehdä bentsoilla ja päinvastoin. Muutoin ei hyvä päivä lääkärille seuraa, ja saattaapi tuo piankin todeta olevansa entinen lääkäri, vieläpä entistä tunnetumpi sellainen. Pitäähän lääkärinkin tajuta, millainen kollegojen piiri pieni hänen ympärillään pyörii.

      Heikkilän kollegatoverit voivat taas huokaista helpotuksesta, kun tällaiset huu-haa-pyrkimykset lääkkeettömään elämään taas kerran on saatu torjuttua, ja kansa oikealle tielle ymmärtämään aineiden merkitys. Aineissa on sentään aina parempi kuin aineettomana. Aineeton on sellaista fake news energiahömppää, josta Skepsis ry seuraajiaan varoittaa, samoin kuin sanan energia tieteellisestä väärinkäytöstä. Mitäpä muuta tieteen kaappaajilta voisi odottaakaan kuin lääkkeetöntä aineettomuutta.

    • BSHunterR

      Haluaisin muistuttaa tässä kohtaa, että kuten linkitetyssä viestissäkin kerroin, en ole se joka tämän vaivan on nähnyt ja nuo epäkohdat esiin kaivanut. Olen itsekin tarkastanut vaihtoehtoilijoiden lähteitä ja samoin myös etsinyt ja lukenut tutkimuksia siitä, mitä tiede oikeasti sanoo niistä asioista, joista vaihtoehtoilijat ovat jotain väittäneet, mutta se lista minkä kirjan virheistä linkitin, on eri henkilö kuin minä.

      • Menepsykiatriseenhoitoon

        " mutta se lista minkä kirjan virheistä linkitin, on eri henkilö kuin minä. "
        Onko sinulla kaksisuuntainen mielialahäiriö, kun et näytä tietävän, mikä tai kuka henkilö olet?


      • BSHunterR
        Menepsykiatriseenhoitoon kirjoitti:

        " mutta se lista minkä kirjan virheistä linkitin, on eri henkilö kuin minä. "
        Onko sinulla kaksisuuntainen mielialahäiriö, kun et näytä tietävän, mikä tai kuka henkilö olet?

        "Onko sinulla kaksisuuntainen mielialahäiriö, kun et näytä tietävän, mikä tai kuka henkilö olet?"

        Sinä et taida tietää, mikä kaksisuuntainen mielialahäiriö on?


      • KunhanSivustaOjentelen
        BSHunterR kirjoitti:

        "Onko sinulla kaksisuuntainen mielialahäiriö, kun et näytä tietävän, mikä tai kuka henkilö olet?"

        Sinä et taida tietää, mikä kaksisuuntainen mielialahäiriö on?

        Aika lailla hukassa on ollut tieteilijöiltämmekin. Epilepsialääkkeillä tuota on viimeksi yritelty, eikä oikein epilepsiaankaan näyttäisi taipuvan. Herkeämättä tässä odotellaan, mitähän seuraavaksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      34
      1962
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      165
      1900
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      385
      1797
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      216
      1248
    5. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      92
      1123
    6. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      34
      970
    7. Oletko ollut *ittupää

      Siinäpä se kysymys eli oletko ollut *ittupää hänelle? Miksi?
      Ikävä
      95
      775
    8. Kiantama oy

      Tämän päivän uutiset.....https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012036470.html.
      Suomussalmi
      15
      698
    9. Haluaisin nähdä ja tavata sinut mies

      Vielä tässä elämässä.
      Ikävä
      32
      684
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      47
      675
    Aihe