Milloin Pihalla elokuva tulee loppuihinkin Suomen Elokuvateattereihin?

olisinkiinnostunut

Moni varmaan tietääkin tämän kyseisen elokuvan ja itsekkin olen nähnyt siitä vain pätkiä youtuben kautta. Mutta olis mukava päästä katsomaan se kokonaisuudessaan mutta kun sitä ei ole nettitietojen mukaan näytetty kuin suuremmissa kaupungeissa ja kun itselläni on matkaa lähimpäänkin paikkaan missä se on esitetty pitkästi toista sataa kilometriä. Eli tietääkö kukaan milloin se tulee tänne pienemmille paikkakunnille ja varsinkin pohjois-pohjanmaalle? Kun en ole mistään saanut siihen tietoa.

4

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bear.is.still.the.best

      Varmaankin joudut odottamaan sen julkaisua johonkin netin suoratoistopalveluun. Myyntiin dvd/blurayna ehkä, mutta kun vuokraamotkin on suurinpiirtein tapettu, niin ei oikein ole markkinoita isommillekaan leffoille enää,,.

      Jos leffateatterin pitää valita näyttääkö Pihalla viikon ajan kolmelle katsojalle vai uusin Marvel-tuotos viikon täysille katsomoille, niin kyllä se bisnes ajaa taidepläjäyksen ohi poikkeuksetta.

      Näin se vaan menee.

    • Marsmatkaan

      Toista sataa kilometriä ei ole matka eikä mikään. Menet vain katsomaan kun elokuva tulee esitettäväksi. Ongelma onkin se, ettei tuota elokuvaa esitetä Oulussa. Finnkinon kalenterista ei löytynyt.

    • olisinkiinnostunut

      No jos sitä ei edes Oulussa esitetä niin siinä tapauksessa ei edes 200 km riitä eikä taida riittää 300:kaan, joten jätän väliin ja odotan kunnes se tulee dvd:lle tai televisioon.

    • Jyrkkäehkä

      Kyllä elokuva tulee Ouluunkin, joko Finnkinon tai Starin ohjelmistoon. Seuraa näitä.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      178
      10813
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      87
      10289
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      232
      5729
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      178
      4548
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3036
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      171
      3035
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      38
      1826
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      298
      1418
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1260
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1184
    Aihe