vuokra asuminen

yksineläjä

muutin 2016 Kuopiosta Suonenjoelle.Olin iloinen ja hyväuskoinen muuttooni aluksi.Huomasin melko pian suoranaisen naapureiden kyyräilyn ja jatkuvan negatiivisen käyttäytymisen itseäni kohtaan.Sitten alkoi tulla isännöitsijältä kirjeitä,että minusta joku teki jatkuvasti valituksia .Pian paljastui että seinänaapurini halusikin asuntooni jonkun sukulaisensa muuttavan.Alkoi suoranainen ajojahti.Muutin lyhyehköksi jääneen asumiseni jälkeen muualle,tosin edelleen Suonenjoelle.Nyt on oikein rauhallista eikä valituksia ole tullut.Naapurit tosi mukavia ja tunnen itseni jälleen ihmiseksi.Onkohan muilla samoja kokemuksia?

4

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SSSSJOKI

      Hyvä että asiat ok...mutta osta oma kämppä nyt ostajan markkinat....(vuokra on kuollut sika)

    • Sjoki

      Kaikenlaisia kaheleita tuolla kylillä assuupi.

    • BILLDOLLAR

      On . Samanlaisia kokemuksii .Kannattaa tsiigaa niitä huutelijoita tarkemmin,sekä taistelijoita ,Hehän ovat aivan nollaluusereita itse .Itse muutin pois , tosin saatan palata takaisin , mutta en Metsolaan ,surkea .Aika näyttää mitä teen mutta Suonenjoki on hiukan piristynyt ,on ,piristynyt .

      • Junantuomana

        Ai jaa... nytkö mieli muuttunut että SAATAT palata.... heheeee.
        Viimevuomma (muistaakseni) uhosit että et enää koskaan palaa takaisin tänne tuppukylään sukurutsattujen pariin. Ootlko saanut turpaan sielä etelässä hähääää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      605
      2172
    2. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      108
      1088
    3. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      21
      1035
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      4
      907
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      845
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      81
      812
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    8. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      89
      742
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      725
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      563
    Aihe