vuokra asuminen

yksineläjä

muutin 2016 Kuopiosta Suonenjoelle.Olin iloinen ja hyväuskoinen muuttooni aluksi.Huomasin melko pian suoranaisen naapureiden kyyräilyn ja jatkuvan negatiivisen käyttäytymisen itseäni kohtaan.Sitten alkoi tulla isännöitsijältä kirjeitä,että minusta joku teki jatkuvasti valituksia .Pian paljastui että seinänaapurini halusikin asuntooni jonkun sukulaisensa muuttavan.Alkoi suoranainen ajojahti.Muutin lyhyehköksi jääneen asumiseni jälkeen muualle,tosin edelleen Suonenjoelle.Nyt on oikein rauhallista eikä valituksia ole tullut.Naapurit tosi mukavia ja tunnen itseni jälleen ihmiseksi.Onkohan muilla samoja kokemuksia?

4

277

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SSSSJOKI

      Hyvä että asiat ok...mutta osta oma kämppä nyt ostajan markkinat....(vuokra on kuollut sika)

    • Sjoki

      Kaikenlaisia kaheleita tuolla kylillä assuupi.

    • BILLDOLLAR

      On . Samanlaisia kokemuksii .Kannattaa tsiigaa niitä huutelijoita tarkemmin,sekä taistelijoita ,Hehän ovat aivan nollaluusereita itse .Itse muutin pois , tosin saatan palata takaisin , mutta en Metsolaan ,surkea .Aika näyttää mitä teen mutta Suonenjoki on hiukan piristynyt ,on ,piristynyt .

      • Junantuomana

        Ai jaa... nytkö mieli muuttunut että SAATAT palata.... heheeee.
        Viimevuomma (muistaakseni) uhosit että et enää koskaan palaa takaisin tänne tuppukylään sukurutsattujen pariin. Ootlko saanut turpaan sielä etelässä hähääää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      60
      2599
    2. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      117
      1358
    3. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      136
      1176
    4. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      77
      1094
    5. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      89
      1013
    6. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      20
      895
    7. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      118
      793
    8. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      27
      788
    9. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      33
      744
    10. Hyrynsalmella asuvat Kainuun v*ttumaisimmat ihmiset, syntyperäisiä kaikki.

      Ristijärvellä on n., puolet v*ttumaisia ja puolet ihan mukavia asukkaita, mutta Hyrynsalmella asustaa todella kateelline
      Hyrynsalmi
      18
      653
    Aihe