Oulun valtuuston ihme päätös

https://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/valtuusto-nuiji-paatoksen-oululaisnuoret-saavat-maksuttoman-ehkaisyn-kayttoonsa-alkuvuoden-aikana/812306/

Toivottavasti vl-edustajat vastusti ja Matias kävi opastamassa #väärin äänestäneitä# takaisin kaidalle tielle.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Näin, ja lestavaltuutetut osallistuivat päätöksentekoon.

Äänestä

Nussiminen on maksutonta ilman valtuustokäsittelyä. On aina olut.

2Äänestä

Sairasta ja seuraukset kansan maksettavaksi.
Siitä sitten ne taudit ja nekin taidetaan joutua maksamaan yhteiskunnan varoilla.
Hirveät hoitokustannukset, jos parantumattomia seksitauteja joutuu muut maksamaan.
Älkää pettäkö itseänne, mitä ihminen kylvää sitä hän niittää.
Ja mikä on se alaikäisen ikäraja, eikö sukupuolisuhteista 16-vuotiaan kanssa saa jo vankilaa?
Kyllä mikrobit pääsee kutemaan, yök.

Äänestä

Salliiko yleensä edes Suomen Laki tällaisen menettelyn alle 18-vuotiaille?

1Äänestä
  • Jos ei salli, niin meillä on koneisto joka täydessä konsensuksessa ajaa pikaisesti lait läpi.
    Eikähän täällä lakien noudattaminen muutoinkaan ole ollut niin turhan tarkkaa, kun tarvitaan oikomista niin oiotaan jopa perustuslakien ohi.
    Tarkoitus pyhittää nykyisin keinot entistä enemmän.

    Äänestä

Oulunlestapoliisit suojelee näitä raiskaajia ovat samaa rinkiä nämä lestat
Pimittelee näitä raiskauksia Kanta Suomalaisilta
Nämä lestapoliisit torille koirankusitolpaksi ja käpyperseseen ei näillä muuta virkaa ole Suomalaisessa yhteiskunnassa saatanan pedofiilit

1Äänestä

Onko siis Oulun valtuusto yhtä kuin päätöntä touhuajaa?
Ainakin tämä siltä vaikuttaa.

1Äänestä
  • Tietysti vasemmistoliittolaisen aloitteesta tehty päätös...

    1Äänestä

Tottakai ouluun pitää tallainen saada! Koska raskaaksi voi tulla hetkellä minä hyvänsä vaikkei haluais ees yhdynnässä olla.. niitä on tapahtunut niin paljon nyt lähiviikkoina näitten yllätys-siittäjien toimesta!

2Äänestä
  • Matuista saisi varmaan hyviä jäseniä ry:ille, ovat ainakin yhtä hyviä siittäjiä kuin jo ikääntyvät puhujaveljet.

    1Äänestä

Mutta sehän ei sovi kulttuuriin eikä sillä tavoin pysty luomaan perhesiteitä.

On pitkälle annettu myöten rikastuttamiselle, mitä päämäärää tällainen täysin epäeettinen päätös ajaa? Ja mitä tällä halutaan kertoa suomen kasvavalle nuorisolle kun rikollisesti maassa käyttätyville annetaan vapaat kädet?
Kuinka pitkälle tämä pisa-koulutus on aivopessyt tämä kansan ja sen nykyiset valtaapitävät?

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ÄäntenLaskija kirjoitti:

https://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/valtuusto-nuiji-paatoksen-oululaisnuoret-saavat-maksuttoman-ehkaisyn-kayttoonsa-alkuvuoden-aikana/812306/

Toivottavasti vl-edustajat vastusti ja Matias kävi opastamassa #väärin äänestäneitä# takaisin kaidalle tielle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu