Alusta asti

oli huono se suunnitelma pilata joka työpaikan ilmapiiri sillä "kertomisella" mikä ei sinne kuulu! Elämisenhalu puoleksi mennyt sen kaiken takia.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Millä kertomisella? Meidän välit on huonontunut juuri päinvastaisesta syystä. Sun "kertomisia" en mässää meillä, vaikka mitä luulet. Lopettakaa vain se jatkuva toisten kyttääminen. Siihen tuo ihastuskin laimeni.. en halua sairastua samaan.

Äänestä

Erää naisen yksityiselämään puututtu vaikka hän sanoi usean vuoden ajan että työ on pelkkää työtä! Kaverisuhteenkaan "käsittely" ei kuulunut sinne.

Äänestä

Saat varmaan elämisenhalus takas kertomalla niin kuin asiat on. Puhdas omatunto on paras ystävä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yhäahdistunut kirjoitti:

oli huono se suunnitelma pilata joka työpaikan ilmapiiri sillä "kertomisella" mikä ei sinne kuulu! Elämisenhalu puoleksi mennyt sen kaiken takia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu