On huonot valot,minkälaiset pyöreät ledit on hyvät?
En halua laittaa ”laatikko”lisävaloja,
Tietenki pitää ohjelmoida ajotietokone valonlaiton yhdeytessä
7 Golfiin lisävalot
3
173
Vastaukset
- atkerkki2
Tässä ohje lisävaloihin
https://www.youtube.com/watch?v=OoXrN3wtiUQ Mieti nyt ensin, mitä olet hakemassa? Valoa vai LEDejä?
Pyöreä X-Vision Dominator ja NBB Alpha ovat hyviä xenonvaloina. Kumpaakin saa lisähintaan myös LED-versiona, joiden valoteho ei häviä kovinkaan paljon saman valaisimen halvemmalle xenonversiolle.
Hyvä xenonvalo on etenkin tehokkaissa kaukovaloissa harkitsemisen arvoinen hitaan syttymisensä vuoksi. LEDin välitön syttyminen täydelle teholle on häiritsevän kirkas välähdys lumisessa maisemassa etenkin, jos auton omat valot ovat heikot. Xenonvalo syttyy heti kylmänäkin, mutta saavuttaa täyden tehonsa vasta parin sekunnin kuluttua. Tuo sopeutumisaika vähentää silmien rasitusta.
Katso Jussinmäen 2018 - 2019 valotestin perusteella, millaista maisemaa haluat pimeällä ajaessasi katsoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2024424Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t593148Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881747Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va121334Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181326Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20231127Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101111- 501098
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481079- 49986