On huonot valot,minkälaiset pyöreät ledit on hyvät?
En halua laittaa ”laatikko”lisävaloja,
Tietenki pitää ohjelmoida ajotietokone valonlaiton yhdeytessä
7 Golfiin lisävalot
3
174
Vastaukset
- atkerkki2
Tässä ohje lisävaloihin
https://www.youtube.com/watch?v=OoXrN3wtiUQ Mieti nyt ensin, mitä olet hakemassa? Valoa vai LEDejä?
Pyöreä X-Vision Dominator ja NBB Alpha ovat hyviä xenonvaloina. Kumpaakin saa lisähintaan myös LED-versiona, joiden valoteho ei häviä kovinkaan paljon saman valaisimen halvemmalle xenonversiolle.
Hyvä xenonvalo on etenkin tehokkaissa kaukovaloissa harkitsemisen arvoinen hitaan syttymisensä vuoksi. LEDin välitön syttyminen täydelle teholle on häiritsevän kirkas välähdys lumisessa maisemassa etenkin, jos auton omat valot ovat heikot. Xenonvalo syttyy heti kylmänäkin, mutta saavuttaa täyden tehonsa vasta parin sekunnin kuluttua. Tuo sopeutumisaika vähentää silmien rasitusta.
Katso Jussinmäen 2018 - 2019 valotestin perusteella, millaista maisemaa haluat pimeällä ajaessasi katsoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1674279Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan492405Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va222251Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos521828Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3721730Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi611474Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu221469Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy801354Pitäisikö ilotulitteiden myynti kieltää?
Esim jyväskylässä ainakin on ammuttu ilotulitteita päin ihmisiä ja autoja. Samoin Helsingissä? Pitäisikö ilotulitteiden971258Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä1561207