Kännykkä.äidit

Miksi kaup.äideillä ei ole innostusta enää hoitaa lapsia kunnolla ja antaa aikaa heille.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jumala loi äidit. Ja Jumala loi kännykät. Siksi kännyköiden käyttö on ok.

Äänestä

No kun pitää yhtenään somettaa, mitata kellä on suurin takapuoli ja monta kaveria, kuka oli kenen kanssa missä ja miten paneskelut onnistui kenenkin kanssa ja miten peitto heilui.

tätä se on suurella osalla, ei minuttia ilman kännykkää.

Äänestä
  • Nimimerkki "yksinkertainenkansa" ilmeisesti tietää, mistä puhuu. Asiantuntijalausunto.

    Äänestä

Kännikkää saa käyttää vapaasti, mutta sen käyttö ei saa olla este lisääntymiselle.
Muistakaa aina Jeesuksen antama lisääntymiskäsky!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Omaitsensä kirjoitti:

Miksi kaup.äideillä ei ole innostusta enää hoitaa lapsia kunnolla ja antaa aikaa heille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu