Elähtänyt ja rupsahtanut keski-ikäinen setä juhli vanhenemistaan.
Huomionarvoista on, että taas kerran juhlissa ei ollut yhtä ainutta naista mukana.
Onko tuo mustiin pukeutunut Cheekin vieressä istuva jätkä hänen sulhasensa? Niin istuvat tuossa, kuin mikäkin pariskunta.
https://www.is.fi/viihde/art-2000005945243.html
Huomionarvoista on, että taas kerran juhlissa ei ollut yhtä ainutta naista mukana.
Onko tuo mustiin pukeutunut Cheekin vieressä istuva jätkä hänen sulhasensa? Niin istuvat tuossa, kuin mikäkin pariskunta.
https://www.is.fi/viihde/art-2000005945243.html
Vastaukset 32
Vanhimmat
Tsiikillä ja tuolla vieressä istuvalla blondilla jätkällä on kyllä ns. naimanaamat. Saattaa hyvinkin olla Tsiikin poikakaveri kyseessä.
Kuka tuo keekin poikakaveri on? Joku julkkis?
Oliko Jasper Pää... Keekin poikabileissä.
Ei ainakaan tuossa kuvassa taida olla... Eihän se tosin sitä tarkoita, ettei olisi ollut.
Menkää mukaan kun noin kiinnostaa 😗
Mutta kun on väärät värkit jalkojen välissä, ei ovet aukene poikien bileisiin. Muuten menisin, koska olisihan se kiinnostavaa tietää, millaiset on poikien bileet. Poikkeaako ohjelmisto kovastikin sekabileistä, tai tyttöjen bileistä. :)
Kiinnostaa varmaan, mutta ette koskaan saa tietää!
Joko ensi kesäksi tulee uusi levy ja kiertue?
Taitaa tulla... Aika monta kertaa Cheek on jo "rikkonut hiljaisuuden" jollain typerillä insta -nimen vaihtamisilla tai kuvilla, vaikka niin oli tarkoitus lopettaa... Miksi ei laittanut tiliä yksityiseksi, poistanut kokonaan, tai tehnyt jotain privaatti -tiliä Jare Tiihosena, johon olis ottanut vain niitä jotka oikeasti on läheisiä, eli suku ja ystävät, ja jättänyt Cheek -tilin avoimeksi, muttei olisi ollut enää aktiivisena siellä? Selväähän on, että Cheek ilmoittaa jollekin iltapaskan ja seiskan toimittaja -tutuille, että nyt muutin nimen, postasin kuvan, kirjoita tästä juttu. Tätä tyypillistä "hypen nostattamista", mitä tältä on aiemminkin nähty. Seuraavaksi varmaan aletaan mainostaa jotain kuukausien päässä olevaa suurta lehdistötilaisuutta, jossa Cheek ilmoittaa jonkun tosi tärkeän asian. Se asiahan on Cheekin "paluu" tottakai... Ehkä nyt vaikka eri artisti -nimellä ja mistä tietää, vaikka eri musiikki -genren edustajana, tai vähintään eri rap/hip hop tyylin.
Ah, sellainen kateus ja katkeruus huokuu tuosta avauksestasi ettei voi kun nauttia :) Kaikki me vanhetaan ja jos nyt vaikka pitäisikin pojista, niin onko asialla mitään väliä?
Tarviiko aina olla kateellinen, jos ei pidä jonkun artistin tuotannosta? Pidätkö sinä ihan joka ikisestä bändistä tai artistista, vai oletko kateellinen niille, joista et pidä? Kertoisitko miten tuo teidän kateudesta höpisevien logiikalla menee?
Kaikki vanhenee, mutta ei kai enää teini-iän jälkeen tarvi jotain hirveitä juhlia järjestää, kuin korkeintaan silloin kuin tulee täyteen pyöreitä vuosia. Aika lapsellista tuommoinen bilettäminen tuon ikäiseltä ihmiseltä, kuin Cheek. Jotenkin hänestä tulee kuva, että on jäänyt junnaamaan paikalleen jonnekin nuoruuteen, eikä ole tajunnut ajan kuluneen ja olevansa jo keski-ikäinen aikuinen mies.
Homoudessahan ei ole mitään vikaa. Tulisi vain kaapista ulos. Tuo vieressä istuva mustiin pukeutunut vaalea mies, kyllä kieltämättä näyttää pariskunnan toiselta osapuolelta. En tunnista kyseessä olevan kenenkään julkisuuden henkilön, joten miksi on noin keskeisellä paikalla? Miksi vieressä ei istu vaikkapa kaksosveli, joka myös täytti vuosia samana päivänä? Olisi jotenkin loogisempaa...
Ei, se ettei pidä jonkun artistin musiikista ei tee ihmisestä kateelliseksi, itsekkään en pidä cheekin musiikista, mutta se että joku jaksaa tehdä avauksen foorumille siitä, kuinka elähtäneen näköinen ja missä porukassa joku julkkis synttäreitään juhlii, on kyllä niin koulu esimerkki siitä että henkilö tarvinnee itse elämän tai ainakin paremman itsetunnon etteivät tällaiset asiat häiritse. Kouluesimerkki kateellisesta no-lifestä 😂 No, en totta puhuen ymmärrä miksi itse tälle foorumille edes eksyin, liikaa ilmeisesti aikaa näin pyhänä :)
Ehkä Cheekin synttärijuhlia ihmettevilläkin on ollut liikaa aikaa? Mitä se haittaa, jos joku Cheekistä kirjoittelee ja hänen tekemisiään kummastelee? Julkisuuden henkilöthän ihan itse on halunneet siihen asemaan, että heitä ja tekemisiään ihmetellään.
Onhan se kyllä kieltämättä erikoista, ettei Cheek ikinä järjestä muunlaisia juhlia kuin vain "pojille" tarkoitettuja. Voihan tietenkin olla, että järjestää erikseen sellaisiakin juhlia, jonne naisetkin on kutsuttu, mutta miksi kokee tarpeelliseksi postata kuvia vain näistä "poika -juhlista"? Onko kyse siitä, että näissä kaikki vieraat on ilmeisesti julkkiksia, eikä tunne tarpeeksi "tasokkaita" naisia, jotta heitä voisi esitellä ystävinään? Jotenkin tosi keskenkasvuista touhua sekin, että tahtoo esitellä keitä kaikkia tuntee.
Te olette kyllä uskomattomia, ei elämä, hieno palsta ja hienoja ihmisiä 😂
No siksihän sinäkin täällä olet! :D
Koomisinta kritisoida tänne kirjoittavia ihmisiä ja elämää, kun itse kuulut samaan joukkoon. Ethän muuten olisi täällä. :D
Kuten tuossa jo ylempänä kirjoitinkin, sattumalta tänne satuin klikkaamaan, mutta täytyy myöntää että jollain tavalla tämä on koukuttavaa 😂 Ei niinkään aiheen takia, vaan tänne kirjoittelevien ihmisten takia, ja jos vielä tarkennetaan, ettei pelkästään ne ihmiset, vaan ne katkerat tilitykset joita täällä voi lukea, julkkisjuorut ovat näköjään sitä että jokainen elämässään epäonnistunut voi laukoa tyhmyyksiä julkisuuden henkilöistä, kuten sanottua, hieno foorumi, ehkä käyn toistekkin :)
Joo, joo... Ainahan sitä vaan "sattumalta" tänne tullaan. Mistä tiedät, ettei me muutkin ihan vaan "sattumalta" olla täällä?
Rehellisenä voin myöntää, että toisinaan kirjoittelen hyvin aktiivisesti tyhjänpäiväistä paskaa, koska se on hauskaa. Toisinaan menee vuosikin etten koko palstalla käy. Edellisestä kerrasta muuten on aika tarkalleen vuosi. Saa nähdä "aktivoidunko" paskanjauhannassa enemmänkin tällä kertaa. :D
Nyt tulin katsomaan vieläkö Tuksusta kirjoitellaan... Ilmeisesti Tuksu on relevantti edelleen palstan annista päätellen. Kai sun logiikalla oon sitten katkera ja kateellinen Tuksulle? En tosin ymmärrä miksi olisin... Cheekin tuotantoa vihaan. On paskinta "musiikkia" mitä on ikinä tehty ja toivon todellakin, että se pysyy poissa kuten lupasi pysyvänsä, vaikka pahastihan tämä vaikuttaa että edelleen tunkee tavalla tai toisella itseään lehtien sivuille, jottei ihmiset unohda - koska varmaan kohta uutta matskua on tuloillaan.
Sinänsä hänen muille tekemisilleen aika sama, vaikka aina on huvittanut nuo teinimäiset pelleilyt poikaporukassa ja ne tosiaan ihmetyttää minua. Kateudesta ja katkeruudesta ei ole kyse... Miksi aikuinen mies harrastaa tuollaista. :D
Muuten - mitäs elämänahdistusta, katkeruutta, epäonnistumista ja kateutta se sinä sitten purat, kun tilität täällä meidän muiden elämästä tekemiäsi olettamuksia? :)
Etkä sinä täältä mihinkään poistunut. Olet varmasti erittäin vahvasti vakio -kalustoa. :D
En nyt edes ymmärrä tuota puolustusta " mutta sääkin olet täällä ", jos nyt jostain syystä haluaisin asiasta valehdella, ei se merkitsisi muuta kuin että sitten meitä olisi kaksi säälittävää ja katkeraa yksilöä, joiden varmaan pitäisi miettiä arvomaailmaansa...
Ja mitä Tukiaiseen tulee, niin mikäli kirjoituksesi hänestä ovat samaa luokkaa, niin kyllä, se nyt vain vahvistaa sitä että jotain vikaa täytyy sinussakin olla, kuka terve ihminen jaksaisi käydä pilkkaamassa jotain julkisuudesta kadonnutta, selvästi mielenterveysongelmista kärsivää henkilöä? Mikäkö se syy sitten Tukiaisen kohdalla olisi? Haluatko kokea ylemmyyden tunnetta ja lyödä lyötyä? Löytää jonkun kenellä menee vielä itseäsi huonommin? Siinäpä ihmettelemistä, mutta eiköhän tämä riittänyt minulle, olin alussa väärässä yhdessä asiassa, itse asiassa tämä paikka on varsin masentava, vie lopunkin uskon ihmisiin.
Minä taas en ymmärrä tuota "olet säälittävä, kateellinen ja katkera koska kirjoitat tällä palstalla, etkä tykkää julkkiksesta. Sama ei toki päde minuun, koska MINÄ parempana ja älykkäämpänä haukun palstalle kirjoittelevia säälittäviksi. ja katkeriksi." Mikä sun toiminnasta sitten tekee paremman ja sinusta jotenkin fiksumman ihmisen? Haukuthan sinäkin esim. minua. Mistä tiedät jos joku masentuu lopullisesti sun ilkeistä sanoista? (Älä pelkää - minä en masennu :D)
Enhän pilkannut Cheekiäkään. En pilkkaa Tukiaistakaan. Ei se jos sanon kirjoittavani tyhjänpäiväistä paskaa tälle palstalle, tarkoita että haukun jotain. Minusta kaikki tämän kaltaiselle palstalle kirjoitettu on tyhjänpäiväistä paskaa, koska mitä hyötyä tästä on kenellekään? Saman tasoista ajan tuhlausta kuin kauniiden ja rohkeiden katsominen, mutta omapa on aikani, jota tuhlaan - ei se ole keneltäkään pois. On mulla tullut joskus katsottua kauniita ja rohkeitakin! :D
Keski-ikäiset naiset tykkää. Makunsa kullakin. Markkinointi toimii ja pikku raottelu tulevaisuudesta myy.
Ennemmin minä näyttäydyn tuon Cheekin seurueessa kuin sen " vinonaaman " ja Arhinmäen ja sen rai****in pellevideolla , olen muuten hetero, lihaasyövä valkoinen keski ikänen mies.
Juhlin minäkin synttäreitäni aina tyttöporukassa, siis ihan aina! Eipä se ole minusta tehnyt muuta kuin heteron! Jare on aina postannut samanlaisen kuvan joko kesäjuhlista kavereiden kanssa kuin synttäreistäkin! Ja kyllä hän ihan hetero mies on, olettehan te mitä mieltä tahansa! Hän on tuonut myös naispuolisia ystäviään esiin mm instavideoissa sekä dokumentissaan. Rakkauksiaan Jare ei tuo julkisuuteen eikä se hänestä tee yhtään erilaisempaa ihmistä, kuin monesta muustakaan julkkiksesta! Montako kuvaa esim Jvg pojat ovat tyttöystävistään tuoneet tai elastinen?
Sullako ei sitten ole miespuolisia ystäviä? Itse ainakin olen juhlinut ihan sekaporukoissa, jos joku on järjestänyt isompia juhlallisuuksia synttäreidensä kunniaksi. Omia syntymäpäiviä en ole viettänyt sen jälkeen kun täytin 15. Ehkä jotkut juhlat vietän, kun täytän 80, jos jaksan... Jotkut pienet juhlat tiiviimmässä kaveriporukassa, jossa on vain ne läheisimmät parhaat kaverit, on ihan ok. mutta tuommoinen kumma meno, kuin Cheekin juhlat, on outoja. Luulin että synttärit olisi "normaaleja" juhlia hänelläkin ja vain se "kesäjuhla" jätkäporukalla. Ei ilmeisesti...
Jos järjestää vain ja ainoastaan sellaisia juhlia, mihin miehet on kutsuttuja ja ne on myös niitä ainoita, mitkä on tarpeeksi hienoja somessa esiteltäväksi, niin onhan se outoa. Miksi ei ole esim. tyttöystävä juhlissa mukana, jos sellainenkin on olemassa?
Elastinenhan on ilmeisesti lisääntynyt naisihmisen kanssa. Taisi joskus seurustella jonkun ruotsalaisen laulajan kanssa, ainakin hetken? Jvg:n toinen osapuoli taisi seukata Haloo Helsingin Ellin kanssa ja nämä ihan mediassa esillä olleita asioita, jotka on tiedossa sellaisellakin, joka lukee vain lööpit ja kuvatekstit näihin julkkiksiin liittyen (kuten allekirjoittanut).
Ei kai kukaan Cheekiltäkään odota mitään sen kummoisempaa media-esittelyä tyttöystävästään, mutta kun Cheekillä on tapana järjestää lehdistötilaisuuksia ihan tyhjänpäiväisistä asioista, ja jopa juhlistaan jos jonkun sortin raportointia median suuntaan harjoittaa, niin tottakai se kummalta tuntuu ettei mahdollisen naisystävän olemassaolosta tiedä kukaan.
Onko Elastisen tai Jvg:n tyypeillä muutenkaan tapana järjestää isoja juhlia, joita ihan mediassakin esitellään ja kerrotaan, ketkä kaikki on olleet kutsuttuja - tai muitakaan isoja "tiedottamisia" omista tekemisistään? Katsos kun en näiden kenenkään musiikista pidä, enkä heitä sinänsä seuraa, niin en tiedä. En tietäisi Cheekinkään juhlista, jos hän ei itse aina kokisi tarpeelliseksi tuoda niitä julkisuudessa esille. Nämä syntymäpäivä -juhlat miesten kesken oli yllätys minulle, kun tosiaan luulin että ne olisi vain ne kesäjuhlat tuolla porukalla.
Pitteekö paekkansa, että Palanteroksen Kalle oli tilattu strippariksi tohon tilaisuuteen?
Mitä siis on tapahtunut? Onko Cheek tullut ulos kaapista?
Ei ole tullut... On taas kerran juhlinut poikien kanssa. Koskaan ei naisia keekin juhlissa. Kummallista... Kuvassa vieressä valtaistuimella istuu keekin miesmorsian. Ilmeisesti keekki tykkää blondeista.
Voisiko juhlia siksi ilman tyttöystävää, jos ei sellaista ole? Ja kun ei ole tai ei kelpaa kuka tahansa, leimataan heti. Se jos tyypillä on ollut useita suhteita, mutta vähemmän seurustelu suhteita ei tee kenestäkään sen kummempaa. Ja mistä yleisesti edes tiedät, kuka kuvan on ottanut? Sitäpaitsi järkevä nainen joka on oikeasti kiinnostunut Jaresta, ei lehtien palstoilla pyöri saati missään muussakaan. Jare ei sellaista naista edes huolisi.
Jare on aina ollut tarkka asioistaan koskee myös naisiaan. Jos riman pitää korkealla eikä kaikki tyrkyttäjät kelpaa, ollaan heti lekmaamassa.
Sitä paitsi lehdethän ne nämä jutut aina tekee. Luuletko oikeasti että Jarella on tarvetta pikkurahalle, jonka lehdet otsikoista maksaa? Eikä Jare yksin viettänyt synttäreitään vaan kaverinsa kanssa viettivät yhteissynttärit. Ja kyllä Elakin on omista juhlistaan julkaissut samanlaisen kuvan, jossa ovat isolla porukalla. Kaikki ovat samaa kaveripiiriä joten on luontevaa, että samat tyypit pyörii mukana.
Kateellisena kirjoittelet täällä kun sun synttäreissä ei ole noin paljon osallistujia saati lehdet tee siitä juttua!
Kyse olikin siitä, miksi Cheekin juhlissa ei ole naisia edes vieraina.
Liukkaat bileet.
Varmasti on liukasteet olleet käytössä ja paska haissut ja balalaikka soinut noissa bileissä.
Yäkkkkkkkk Cheek...toivon mukaan ei enää tuu julkisuuteen. Maailman epäaidoin ihminen. Jotenkin myös noloa kun noin 40-vee äijä pitää yhä jotain poikaporukkateinimenobileitä.
Koko ajanhan se on julkisuudessa. Ei ole poistunut minnekään, eikä se ole ollut aikomuksenakaan. Kohta tekee "comebackin" ja tyhmät fanit tuhlaa rahansa taas kerran roskaan. Kummallista, kuinka paljon idiootteja tähänkin maahan mahtuu. Miten ihmeessä keekistä voi pitää. Ruma ja täysin lahjaton kaikin tavoin vastenmielinen paskapökäle koko elähtänyt keski-ikäinen ukonkäppyrä.