Allahin lähettiläs (rauha hänelle) sanoi: ”Allah ei ole armollinen niille, jotka eivät ole armollisia ihmiskunnalle.”
(Bukhari, Vol 9, kirja 93, Hadith 473)
Mitä Jumalan armo merkitsee
10
103
Vastaukset
- Anonyymi
Allahu akbar. Jumalan armoa maailmassa nyt ja vielä enemmän kuoleman jälkeen Paratiisissa on suuresti. Mitä me teemme Jumalan armolla, kiitämme Jumalaa ja teemmekö hyvää muille ihmisille. Vai heitämmekö sen hukkaan.
- Anonyymi
Huonot muslimit pitävät koraanin tarinaa oikeutena homojen leimaamiseen. Islamiin uskovat tulkitsivat homoseksuaalisuuden aviorikokseksi ja maallisesti tuomittavaksi. Näin kuitenkaan ei ole, vaan Allah rakastaa homoseksuaaleja ja vihaa niitä muslimeja, jotka eivät suvaitse muslimi lesboja ja homoja.
- Anonyymi
(Bukhari, Vol 9, kirja 93, Hadith 473)
Tuolla pätkällä kun hakee niin näkee mitä omahyväisyys on ja ryhmäkuri - Anonyymi
Näin uskonon vääristelyin hyökkäävät suomalaisuutame päin
- jot poltakaame ain silat näistä väleiltämme ja kaikki
NÄISTÄ ON SATOJEN VUOSIEN AJALTA VAROITETTU NÄIN TOIMIMAAN
- ilmaiseläjien, senkin osaavat julkeasti hämäyksin kääntää aivan muuksi - Anonyymi
Vaikuttaa siltä, että Muhamedilla oli ongelmia omissa riveissään
- Anonyymi
Allahin sanoma naisille:
Oi sinä oikeauskoinen nainen, katso miestä tuntematonta silmiin, naura sielusi kyllyydestä, älä peitä päätäsi turhaan: olen antanut sinulle kauneutesi äläkä anna kenenkään kertoa sinulle kuinka sinun tulisi elää. Mikään mies, mikään mahti ei jää minulta näkemättä, joka sinua haluaa vahingoittaa.
- Anonyymi
Kaikivaltiaan armolakkos nämä kaik sotkevat ja valtaavat tyyleilessän pöydisäme syöden kaiken ilmaisuudessa elämänsä vietäen, kun akojasa pyrkivät suomeskin meitä paimentaan ihte mitään tuotavaa tehen muutakuin läpytelevät eestakasin ja huluitaan paasaten
- Anonyymi
On se pähkästä näitten luuloisuus ja vielä kuniakkasta, miksei noita viiäjo täältä luuloineen kotmaihisa häntäröemään kaltaistesa piireihin ja ohtaasa hiekkan hinkaan kiven suunas
- Anonyymi
Jumala on armelias armahtaja. Miten paljon armoa olemme saanut Jumalalta! Eikö osoitettaisi sitä vähän myös toisillemme?
- Anonyymi
”Allah ei ole armollinen niille, jotka eivät ole armollisia ihmiskunnalle.”
??
No niin paljon ongelmia kun tuon kaverin (Muhamedin) opinkappaleet ovat aiheuttaneet, voisi ajatella että hän itse joutuu sinne helvettiin minkä hän väitti olevan olemassa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1402247
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1311568En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1501541- 631254
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1411225The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121121Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall226965- 156916
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57833Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20809