Allahin lähettiläs (rauha hänelle) sanoi: ”Allah ei ole armollinen niille, jotka eivät ole armollisia ihmiskunnalle.”
(Bukhari, Vol 9, kirja 93, Hadith 473)
(Bukhari, Vol 9, kirja 93, Hadith 473)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Allahu akbar. Jumalan armoa maailmassa nyt ja vielä enemmän kuoleman jälkeen Paratiisissa on suuresti. Mitä me teemme Jumalan armolla, kiitämme Jumalaa ja teemmekö hyvää muille ihmisille. Vai heitämmekö sen hukkaan.
Huonot muslimit pitävät koraanin tarinaa oikeutena homojen leimaamiseen. Islamiin uskovat tulkitsivat homoseksuaalisuuden aviorikokseksi ja maallisesti tuomittavaksi. Näin kuitenkaan ei ole, vaan Allah rakastaa homoseksuaaleja ja vihaa niitä muslimeja, jotka eivät suvaitse muslimi lesboja ja homoja.
(Bukhari, Vol 9, kirja 93, Hadith 473)
Tuolla pätkällä kun hakee niin näkee mitä omahyväisyys on ja ryhmäkuri
Näin uskonon vääristelyin hyökkäävät suomalaisuutame päin
- jot poltakaame ain silat näistä väleiltämme ja kaikki
NÄISTÄ ON SATOJEN VUOSIEN AJALTA VAROITETTU NÄIN TOIMIMAAN
- ilmaiseläjien, senkin osaavat julkeasti hämäyksin kääntää aivan muuksi
Vaikuttaa siltä, että Muhamedilla oli ongelmia omissa riveissään
Allahin sanoma naisille:
Oi sinä oikeauskoinen nainen, katso miestä tuntematonta silmiin, naura sielusi kyllyydestä, älä peitä päätäsi turhaan: olen antanut sinulle kauneutesi äläkä anna kenenkään kertoa sinulle kuinka sinun tulisi elää. Mikään mies, mikään mahti ei jää minulta näkemättä, joka sinua haluaa vahingoittaa.
Kaikivaltiaan armolakkos nämä kaik sotkevat ja valtaavat tyyleilessän pöydisäme syöden kaiken ilmaisuudessa elämänsä vietäen, kun akojasa pyrkivät suomeskin meitä paimentaan ihte mitään tuotavaa tehen muutakuin läpytelevät eestakasin ja huluitaan paasaten
On se pähkästä näitten luuloisuus ja vielä kuniakkasta, miksei noita viiäjo täältä luuloineen kotmaihisa häntäröemään kaltaistesa piireihin ja ohtaasa hiekkan hinkaan kiven suunas
Jumala on armelias armahtaja. Miten paljon armoa olemme saanut Jumalalta! Eikö osoitettaisi sitä vähän myös toisillemme?
”Allah ei ole armollinen niille, jotka eivät ole armollisia ihmiskunnalle.”
??
No niin paljon ongelmia kun tuon kaverin (Muhamedin) opinkappaleet ovat aiheuttaneet, voisi ajatella että hän itse joutuu sinne helvettiin minkä hän väitti olevan olemassa.
Tyhjä on tyhjääkin tyhjempi näissä.
Alotuksesta taasen yksi helvetillisyys esille-
”Allah ei ole armollinen niille, jotka eivät ole armollisia ihmiskunnalle.”
Kun tiedämme näiten toimet, tämän kupin saame kaata heti kättelyssä
- kun se tyhjää kaikki onkin totuudessa näiten suulla sanottuna ...
"Älä turhaan lausu Herra, sinun Jumalasi, nimeä" on yksi Kymmenestä käskystä (2. Moos. 20:7), joka kieltää Jumalan nimen väärinkäytön, kuten valehtelun, kiroilun, noitumisen tai petoksen, ja kehottaa käyttämään sitä vain avun huutamiseen, rukoukseen, ylistykseen ja kiitokseen, pitäen nimeä pyhänä, jota tulee pelätä ja kunnioittaa, ei tuhlata. Tämä käsky kehottaa kunnioitukseen Jumalaa kohtaan, ei pelkästään puhumattomuuteen, ja juutalaiset korvaavat nimen usein kiertoilmaisuilla kuten "HaShem" (Se Nimi) välttääkseen sen turhaa käyttöä.
SE ON PAPUKAIJAISUUTTA KAIKKI HOKEMAT turhaa toistoa
Elikkä yksinkertaisuutani sanotuna on selvää ihmisen eläminen JUMALAN KÄMMENELLÄ se pitää rakentua tunnepohjaisesti varmaksi oloksi
HOKEMILLA EI SIINÄ OLE MITÄÄN VIRKAA
Te uskovaiset ette osaa muuta kuin siteerata kirjaanne, päänne ovat täysin tyhjiä omista ajatuksista. Olette satoja vuosia sitten eläneiden ihmisten orjia haudan takaa.
No mites sinä ylität sitten kuolemas rajan milä tuumin.
Päivän sana
Maanantai 22.12.2025
Odota Jumalaa! Vielä saan kiittää häntä, Jumalaani, auttajaani.
Ps. 42:6
Autava käsi yltää takapajulaankin
Georg Ots Laulu virran rannalla ( Песня реки)
https://www.youtube.com/watch?v=BCX2DNlirIg
Tämä on elämän totuutta laulun sanoin sävelin soittimin
- Niin kaunis ja lohduton laulu ihmisestä, jonka on menettänyt rakkaansa, eikä saa häntä enään koskaan takaisin💔
Tämä raja on myös ainaisuutta ylitettävää missä on löytäjän polku
Päivän sana
Sunnuntai 28.12.2025
Raamatunteksti(t)
Matteus 2
17Näin kävi toteen tämä profeetta Jeremian lausuma ennustus:
18– Ramasta kuuluu huuto,
itku ja kova valitus.
Raakel itkee lapsiaan
eikä lohdutuksesta huoli,
sillä heitä ei enää ole.
Matteus 2:17-18
Kaiken minkä teet TEET ITSELLESI
Hih-hih.
Islamin allah on pelkkä langennut perkeleen enkeli ei Jumala. Vain Raamatun Jumala on Tosi. Muslimit joutuvat iankaikkiseen Helvettiin, jos eivät käänny kristityiksi. Vain usko Jeesukseen pelastaa.
Kyllä ihmisen luominen on ikuinen projekti, eikä ikään lopu.
Jumalia on jo liikaa, ihmisen ymmärrys loppuu. Ei hyvyyttä näy vaikka pitäisi näkyä. Eiköhän nuo ole samaa valhetta kaikki.
Juuri tuotahan raamattu esittää ihmisen luomaa sekamelskaa
Mutta ihminen vain ei ymmärrä Hyvyyden ihmettä miten se sieltä melskan seasta nousee
Päivän sana
Tiistai 30.12.2025
Kun kerran olette ottaneet omaksenne Herran Kristuksen Jeesuksen, eläkää hänen yhteydessään.
Kol. 2:6
On vain yksi kaiken VALAISEVA
Tässä opetusta tästä asiasta. https://www.youtube.com/watch?v=HFoCyuFgK5c
Päivän sana
2.1.2025
Raamatunteksti(t)
Jesaja 43
Herra kokoaa kansansa
1Ja nyt – näin sanoo Herra,
joka sinut loi, Jaakob,
joka sinut muovasi, Israel:
– Älä pelkää. Minä olen lunastanut sinut.
Minä olen sinut nimeltä kutsunut,
sinä olet minun.
Jesaja 43:1
Elämä on hänen ylläpitämä, kaikki muu karsiintuu kuoleman virtaan
( kaikki muu karsiintuu kuoleman virtaan )
Mikään juketsit ei siltikään häviä unholaan
- vaan tulevat vastaan KARMAN MUKAISIN TASAUKSIN AJAN MYÖTÄ mitä ajaksi nyt voisimme sanoa.
Päivän sana
Perjantai 2.1.2025
Riemuitkaa, taivaat! Iloitse, maa! Ratketkaa riemuun, te vuoret! Herra lohduttaa kansaansa, hän hoivaa köyhiä lapsiaan.
Jes. 49:13
KAIKEN TOTEUTTAJA