Loinen

Taas tulkintaa..

Näin unta että ihoni alle oli rintalastan kohdalta mennyt loinen; melkein hiuksenohut mato. Tiesin että se on jotenkin tarttuva ja vaarallinen. Minut oli sen takia lukittu huoneeseen, jossa minulle tehtiin testi, onko loinen jo lähtenyt. Laitettiin kuppiin vettä ja jotain ainetta: minä laitoin sinne käteni. Kupissa olevan veden väri ei saanut muuttua. Ja sitten toinen samanlainen testi: uusi kuppi ja vesi, johon sekoitettiin erilaista ainetta. Tämä ratkaisisi, onko loinen vielä vaarallinen. Loppu-uni jää hämärän peittoon, en sitä enää muista..

3

2086

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nukkumaija

      Loinen elää toisen elinvoimalla. Kuka on tällainen henkilö joka imee energiaasi. Voi olla myös jokin negatiivinen ajatus, josta et pääse eroon. Olet sen vanki. Tai sen henkilön.

    • forgotten

      moi!
      sinua vaivaa jokin ja haluat päästä siitä eroon. se "jokin" ärsyttää ja rasittaa. onko töissäsi tai jossain jotakin ihmistä, joka ei ole sinulle mieleksi? vai onko jokin tavara ärsyttänyt sinua? palautetta olisi kiva saada :)

      • Tulkintaa kaipaava

        Moi! Pitää paikkansa: työssäni on eräs henkilö, joka rasittaa ja vaivaa mieltäni. Hänen osaamisensa heikohko taso ja se että olemme kuitenkin samassa asemassa vaivaa minua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      121
      2384
    2. Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten
      Maailman menoa
      429
      2203
    3. Sinun ja kaipaamasi törmääminen

      Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?
      Ikävä
      98
      1200
    4. Ammuskelua Eliaksenkadulla

      Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?
      Tornio ja Haaparanta
      14
      1013
    5. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      45
      859
    6. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      16
      837
    7. Olen pahoillani jos kärsit.

      Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.
      Ikävä
      34
      800
    8. Ymmärrätköhän nainen

      Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi
      Ikävä
      109
      796
    9. Martina on käynyt puhumassa viisauksia

      Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      748
    10. Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus

      Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte
      Sinkut
      167
      737
    Aihe