Suomalaiset asunnottomat

En tiedä ketään turvapaikkaturistia , joka olisi asunnoton. Näinkö suomessa pidetään omista kansalaisista huolta.
Näitä ns."pakolaisia" hyyssätään ainakin täällä Lahessa,on vapailla markinoilta hankittu vuokra asunto 784e /kk,ja tietenkin annetaan rahaa kodinsisustukseen.Paleltukoon suomalaiset teltassa tai rappukäytävissä.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Suomalaiset ovat asunnottomia omasta tahdostaan eivät siksi etteikö asutoja olisi tarjolla.

Äänestä
  • Toivottavasti tulet jäämään asunnottomaksi.

    1Äänestä

  • sisäministeri kirjoitti:

    Toivottavasti tulet jäämään asunnottomaksi.

    Se on fakta että sossuhoitaa asunnon jokaisella joka sellaisen haluaa.

    Äänestä

  • Kaikkiha se on aina omaa vikaa ja valintaa. Kun menee torille ja sinne sitten tulee joku hullu ammuskelemaan ja saa siinä luodin selkäänsä tai päähänsä, niin uhri otti sen luodin omasta tahdostaan.

    Äänestä

Minun oli paettava asunnostani, koska se oli täynnä liskoja.

Äänestä
  • Minula asunto ei maksa mitaan.Mina ole irakista.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ennustelija kirjoitti:

En tiedä ketään turvapaikkaturistia , joka olisi asunnoton. Näinkö suomessa pidetään omista kansalaisista huolta.
Näitä ns."pakolaisia" hyyssätään ainakin täällä Lahessa,on vapailla markinoilta hankittu vuokra asunto 784e /kk,ja tietenkin annetaan rahaa kodinsisustukseen.Paleltukoon suomalaiset teltassa tai rappukäytävissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu