Oiskohan kellään mitään hajua mikä mersussa olisi lie menossa, kun vähän väliä alkaa hetken ajon jälkeen vaihteet takkuilemaan(kytkinpolkimessa tuntee selvän muutoksen) jonka jälkeen ei saa kuin väkisin runttasemalla vaihteet ja hetken kun tällein ajaa niin kytkin alkaa taas toimia normaalisti.
Eilen tajusin vielä että aina kun se tekee sen niin vapaalla kuuluu ihme nakutusta ja sitku painaaa kytkintä nakutus loppuu.
Molemmat kytkinsylinterit juuri vaihettu ettei luulis niissäkään olevan ellei työsylinteri sit mennyt jo hajalle letkun vuotaessa.....
Kytkinvikaa??
RiemulRajaaKuMersulAjaa
4
104
Vastaukset
- jaaahassis
Olisikohan kytkimen paineasetelmassa tai painelaakerissa jotain vikaa. Vaihteita ei kuitenkaan kannattaisi väkisin survoa sisään tai pian on synkrot ja hammasrattaat entiset.
- aah66ah
ensin ehkä kannattaa kattoa vaiht.öljyt....... sitte alkaa kattoo eteenpäin/oikeanlaiset ja sillee....
- Urpon_harhapolkaisut
Siinä on kaksoiskytkin. opettele ajaa sillä oikeesti ja normaalisesti!
URPO! - Fullertransmission
Välikaasulla niin kuin vanhaa Valmettia... Ei kurahtele kun oppii :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 564951
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1774348- 1334023
- 673962
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans523736Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe803552- 1133211
- 562961
- 252756
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p172574