Ostakaa ilotulitteita varastoon

Ensivuonna ne on kiellettyjä joten silloin niiden paukuttelu vasta hauskaa onkin.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Teillä on kalenteri etuajassa, kun pitää nyt niitä paukutella.

Äänestä
  • Se on ollut aina sama homma, että pennuille ostetaan säkkitolkulla tulitteita, mitä ne saavat paukutella päiväkausia ennen uutta vuotta. Säkkitolkulla pitää ostaa, että varmasti riittää kolmeksi neljäksi päiväksi. Kun rahaa riittää polteltavaksi savuna Ilmaan, niin sen pitää myös näkyä ja kuulua.

    Äänestä

Paras pommi on se joka talon kyttääjän saa tulipunaiseksi kiukusta.

Äänestä
  • Teitä on syytäkin pitää silmällä, myös jatkossa.

    Äänestä

  • Siinähän tarkkailet kun ampu tulee silmiisi.

    Äänestä

Ostakaa niitä ulkomailta.

Äänestä

No, sitten tehdään itse ja sormenpätkät vaan lentelee. Kumpi sitten on parempi sopii miettiä.

Äänestä
  • Me tulemme tarkkailemaan sinua. Tuijotamme sinua salaa jos ammut yhdenkin raketin.

    Äänestä

Venäjällä saa ilotulittaa vaikka joka päivä 8. päivään asti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pomppoeri kirjoitti:

Ensivuonna ne on kiellettyjä joten silloin niiden paukuttelu vasta hauskaa onkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu