Voisiko valkut ilmoittaa majut ensivuodelle, kiitos
Majut 2019
19
68
Vastaukset
- liittojattipois
Näitä pantataan viimeiseen asti. Pientä simputusta edes. Olisi voinut jo perjantaina julkaista.
- Majuhoukuttelu
Ei majuja voi julkaista vielä. Ensin pitää kysyä valituilta kiinnostaako ja suostuvatko mukaan.
- Jopaselitystaas
Mitä ihmeen kysymistä siinä muka on? Jos on hakenut niin on tulossa, jos ei ole hakenut niin ei ole käytettävissä. Bullshit!
- virallinenvalvoja
Milloin uudet maajoukkueet on arvottu?
- seuraajohtajaa
Ei niitä arvota! Valmennusjohto päättää ketkä se haluaa majuun.
- asdfghjqwerty
Nyt ne sitten tuli. Onko yllätyksiä? Mielestäni sieltä puuttuu nimiä.
- Pomisarista
Puuttuu ainakin 2.joukkue ja valmennusryhmä
- imxwplo
Juu samaa mieltä, Listalta puuttuu selkeitä nimiä, jotka sinne kuuluis. Arvontakone ei osunu kaikkien kohalle. sorry :/
- Nytnäyttäähyvältä
No jos noilla joukkueilla ei tule menestystä, niin ei millään.....
- Tämäontotta
Mitä nimiä sieltä mielestänne puuttuu ?
- 2001syntyneidenpuolesta
Missä ovat meidän 2001 syntyneet tytöt? Heidän nimiään ei maajoukkueesa näy vaikka näytöt parempia kuin 1999 syntyneillä tytöillä.
- Imeellistäikäsyrjintää
2001syntyneidenpuolesta kirjoitti:
Missä ovat meidän 2001 syntyneet tytöt? Heidän nimiään ei maajoukkueesa näy vaikka näytöt parempia kuin 1999 syntyneillä tytöillä.
Missä Laxen ja Sundberg? Eikö parhaita valittu? Mistä Antti keksi näytöt valituille u21-tytöille?
- ovetkiinni
Kaksi mitalia kansainvälisestä kisasta ja maju ovi aukee... ja oikeasta ikäluokasta!
- Tyttöjudoontimanttia
Imeellistäikäsyrjintää kirjoitti:
Missä Laxen ja Sundberg? Eikö parhaita valittu? Mistä Antti keksi näytöt valituille u21-tytöille?
Muutama u21 ja u18 tyttö treenaa oikeasti... liikaa niitä on jo nyt maajoukkueessa. Turha se on valita jengiä majuun jos ecupeissa lähtee lauluun varmasti ekasta.
- Kaikkionsuhteellista
Miten ne urheilijat, jotka eivät halua pudottaa painoaan edes isompiin kisoihin, mutta pärjäävät vallan mainiosti näille kilpakumppaneilleen, jotka ovat normisti samoissa painoissa, mutta pudottavat painoaan kisoihin. Painonpudotus siis takaa sen menestymisen. Julmaa, jos pääsy maajoukkueisiin edellyttää 5-9 kg painonvetoja jo noin nuorena. Mielestäni ei kauaskantoista toimintaa.
- Kaikkionsuhteellista
Yllä koskien u18 majua
- ABC-75756
Tähän dialogiin voisi tieten täsmentää, ettei painon pudotus ole suinkaan tae menestymiselle, vaan se vaatinee hurjasti paljon muutakin, kuten esimerkiksi töitä ja harjoittelua kyseisen lajin parissa. Voisitko tarkentavasti kertoa kuka tai ketkä mahtaa tehdä niitä 5-9kg painovetoja, ja ketkä ovat sitten niitä U18 uusia tulevia timanttisia lupauksia, jotka mennen tullen pesevät nyt valitut majut???
- Ikuisuuskysymys
Eiköhän nuo painonpudottajat ole tiedossa, kun katsot omilla silmillä kokoeroja tatamilla tai juttelet junnujen kanssa. Toisaalta kuuluu lajiin ja ymmärrän, jos arvokisoihin tiputellaan, mutta että näihin Suomessakin pidettäviin jne. kisoihin, niin se vääristää kyllä totuutta joissain tapauksissa. Ainakin 2. majusta löytynee niitä, joita ei painonpudotukset kiinnosta tai ainakin aikaisemmin on ollut. Nyt en ole katsellut listoja läpi. Tuohon kai tuo edeltävä viesti viittasi vai ymmärsinkö väärin. Mistään kansakoulujen saleilta ei timantteja enää löydy...
Helppo tarkastaa, kun katsoo esim. viimevuoden u18 sm tuloksia/sarjoja ja sitten vertaa tuleviin kisoihin, niin siellä osa kasvavista junnuista tulee tiputtamaan sarjaa viimevuotiseen verrattuna, mikäli huhut pitävät paikkansa. Toivottavasti valmentajat tai taustajoukot eivät tähän painosta.
- 1235567
Uuteen ikäluokkaan siirtyneitä ei valita suoraan 1 majuun ellei kyseessä ole superlupaus esim. viime vuonna u-18 ykkösmajuun valittiin Salonen ihan syystä. Tänä vuonna Turpal.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla572804Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "362409SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past921943Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.851295Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,301139Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o155841Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m80764Ei ole vaikea päättää kumpi
Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.52696Ymmärrätkö jo nyt, että
Vetäytyminen ei kannattanut? Asioista pitäis puhua rauhassa hyvässä hengessä eikä lakasta maton alle. Yhdeltä ihanalt44672- 43655