Miksi se on niin vaikeaa kertoa kuinka paljon toisesta pitää? 😍😍😍😍😍
Ai että...
Tikustaasiaa
27<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Ainakin kun palstaa silmäilee niin paljon helpompaa näyttää olevan raskaimman jälkeen vittuilu kuin
kertominen että pitää toisesta.
Tai ylipäätään että pitää.
Se että tunnustaa rakastavansa on jo utopistinen ajatus
Ihana ajatus, jos tunne on molemmin puolinen. 🥰
No älä muuta viserrä :D uudenvuoden toivotuksesta hyvä syy...vastauksen saatuaan leijuu pää pilvissä loppupäivän :D <3
Mä en enää uskalla erikseen uutta vuotta toivotella... Sen verran jänishousu kuitenkin olen... Ehdin jo muuten häiritä.
heii vielä kerkiät ;) anna mennä nyt vaan <3
No mutta sinäkin siinä kerkeät vielä vaikka ja mitä ;)
Siis rohkaistuit laittamaan uudenvuodentoivotuksen ja sait vastauksenkin? Kyllä sitä varmasti sitten leijuu, tuosta on helppo jatkaa eteenpäin?
Tai voihan tuon ymmärtää myös, että olisit halunnut saada uudenvuodentoivotuksen ja et itse uskalla laittaa?
Onko tämä I-alkuiselle?
Pelkää toisen reaktiota? Ajatus pitää olla yhteneväinen, jos toinen ei vastaakaan samoin niin tilanne tuntuu kiusalliselta ja nololta jopa tylyltä. Olettaa asioita ja kokee pettymyksen. Tässäkö piilee se vaikeus?
Siinähän se tuli.
Onko mittää tumpeempää kun saada temput häh?
Siinähän päänhän kaikki persoona peliin
Olisko se helpompaa, jos esittäisi sen asian ilman mitään oletuksia tai odotuksia? Sanois vaan, että en odota sulta mitään eikä se haittaa, jos et tunne samoin, mutta halusin vaan sanoa, että minä tunnen näin. Eihän silloin pitäis olla mitään hävettävää.
Ei se oo helpompaa, ensin täytyy kapseloida kaikki tunteet, jotta kykenee asian neutraalisti ilmaisemaan. Ja sit kun ne on saanut kapseloitua, niitä ei saa taas seuraavaan puoleen vuoteen sieltä ulos ja sit se tilanne meni siinä. Ja kuka muutenkaan uskoo, jos pokerinaamalla käy kertoo et tykkään susta. Mä en ainakaan.
Voisko sitä tykkäämistä vain osoittaa teoilla?
Voi tietenkin. Olen samaa mieltä. Kyllä käytöksestä pitäis toisen vaistota.
Joo, kuten myös ettei tykkää, kun ei tee mitään.
No ei ei-tekeminen vielä tarkoita automaattisesti ettei tykkää. Suurin osahan on tekemättä mitään vaikka olisi kuinka ihastunut, tilanteesta tai toisesta johtuen. Ja yleensä juuri sitä ihastusta on kaikista vaikein lähestyä.
Eri asia jos on täysin välintpitämätön tai suorastaan luotaantyöntävä.
Sellaisen hyvä kahden ihmisen välisen kemian kyllä yleensä tunnistaa, olisi sitten sanoja/tekoja tai ei.
Jos se kemia on vain yksipuolista? Et voi tietää mistään, että se on molemmin puolista. Kuvitella vaan.
No ei sitä varmasti voi tietääkään. Mutta kyllä jotka voi toisen katseesta, hymystä, eleistä vaistota.
Te olette niiin onnekkaita ketkä näette tunteidenne kohdetta usein...
Ei niitä tykkäämisiä tarvitse endihätään kertoa. Voi ensin kysellä kahville, leffaan tms. Muutamien tapaamisten jälkeen voi kertoa tunteistaan. Silloin se on helpompaa kun toinen on tutumpi ja ensi jännitys poissa!
No jos tuohon asti pääsee, niin silloinhan se on jo selvä peli, eikä tarvi enää arkailla..
Eikä tässä siitä ole kyse, etteikö jo oltais tuttuja. Kuka hullu nyt tuntemattomille menee kertomaan tykkäävänsä?
Jotkut hullut hyppii tuntemattomien kanssa sänkyynkin.