Kaikille citroen xantia activan omistajille. Automme on mahtava, todella mahtava. Ennätys hirvenväistökokeessa edelleen rikkomatta. Ennätyksestä aikaa ensi vuonna jo 20v. Ei vain voi tajuta, miksi kalliit yli 500 te urheiluautotkaan ole pystyneet vieläkään lyömään activaa, vaikka testi ajetaan täydellä paikkaluvulla ja kuormalla. Urheiluautoissa vain 2 paikkalukua. Urheiluautojen maavara pieni, leveät renkaat, hiilikuitua, spoilerit, ilmanohjaimet jne. Silti ne eivät ole vieläkään pystyneet activaa lyömään . Postaan citikan tehtaalle asiasta, niin activa tulee vielä takaisin ja ostan sellaisen ja näytän kokoomuslaisille miten kaarteet ajetaan tosi lujaa ja näyttävästi.
Hyvää uuttavuotta!
5
175
Vastaukset
- activajumala
Pistä viestiä, että tekevät matalan ja 2 paikkaisen urheiluautoversion myös. Activa olisi ylivoimainen. Se on fakta, ettei muut merkit osaa tehdä kaasunestejousitusta tietokoneohjatulla kallistuksenestolla. Miettii, kun testin toiseksi kopein auto mclaren häviää 2km h activalle, vaikka siinä 305mm rengaskoko. Activassa oli vain 205 mm. Testi ajetaan kuivalla asfaltilla. Mitä leveämpi rengas, niin sen parempi. Lumella, soralla ja jäällä puolestaan kapea rengas on parempi kuin leveä.
- activaparaspakkomyöntää
Moni bmw, audi mb jne kuski kuumenee täysin, vaikka heidän autot ei pärjää activalle. Tunnustakaa se ja myöntäkää jo activa on se ykkönen kaarteissa vaikka antaa muille tasoitusta.
- lakki.päästä
Ime soiroo citikka mies
- buuu
buuuuu!
- parasajaalujaa
Activa todella on paras!!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36412306Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555377Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2123918Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1952583Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151962Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191824Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167870Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271842No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74752Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59706