Onko muita joita tuo kyseinen s-market alkaa ottamaan pannuun?
Kahtena eri ostokertana tässä lähiaikoina kun olen käynyt tuolla niin kaikki ei tosiaankaan ole niin kuin pitäs,ei sinne päinkään.
Mikä sielä mättää? alussa toimi hommat jokseenkin ja nyt ei,en edes ala luettelemaan tähän kaikkea.
Minä sitä en enään mene tuohon kauppaan ,onhan niitä muitakin kauppoja mihin kannan sitten muutaman sataeuroa kuukaudessa,vuodessa se on iso raha.Kyllä asikkaille pitää käyttyä myyjien tai on väärässä työssä.Liekkö pomo nyt ihan päin persettä valittu,onhan näitä nähty kun s.marketin pomot on kuin paskaa oisivat nielleet ja se tarttuu työntekijiin.
Hemmetti kun me asikkaat saisimme kunnon kauppiaan ja myyjät.
Ihan se on kauttaaltaan s-marketeissa surkeaa myyjien käytös.Ja tässä tarkoitan nyt tarkemmin joensuuta.
Eikö ne jumankauta kouluta tuota henkilökuntaa ja noita pikkupomoja joista ei ole mihinkään.
Onneksi voi ja saa jaloillaan äänestää menemättä enään.
Kahtena eri ostokertana tässä lähiaikoina kun olen käynyt tuolla niin kaikki ei tosiaankaan ole niin kuin pitäs,ei sinne päinkään.
Mikä sielä mättää? alussa toimi hommat jokseenkin ja nyt ei,en edes ala luettelemaan tähän kaikkea.
Minä sitä en enään mene tuohon kauppaan ,onhan niitä muitakin kauppoja mihin kannan sitten muutaman sataeuroa kuukaudessa,vuodessa se on iso raha.Kyllä asikkaille pitää käyttyä myyjien tai on väärässä työssä.Liekkö pomo nyt ihan päin persettä valittu,onhan näitä nähty kun s.marketin pomot on kuin paskaa oisivat nielleet ja se tarttuu työntekijiin.
Hemmetti kun me asikkaat saisimme kunnon kauppiaan ja myyjät.
Ihan se on kauttaaltaan s-marketeissa surkeaa myyjien käytös.Ja tässä tarkoitan nyt tarkemmin joensuuta.
Eikö ne jumankauta kouluta tuota henkilökuntaa ja noita pikkupomoja joista ei ole mihinkään.
Onneksi voi ja saa jaloillaan äänestää menemättä enään.
Vastaukset 45
Vanhimmat
käy kuule papparilla.... siellä palvelu pelaa
Hyvä kauppa ja loistava palvelu.
Loistava huijaus tosiaan. Jokainen käynti lihottaa rikkaiden kukkaroa 10% bonuksina ja puoluehemmoja ties miten paljon.Heillä kun on joka kaupasta lisäalennukset ja tarjoukset jäsenkirjan mukaan.
Melkoinen sepustus ilman päätä tai häntää.
Älä vitussa sitten lue,samaa muille,ei pidä lukea jos ei osaa,helevetin tollot.
Ehdottomasti koko s-market puljut kiini,nämä käyttäjät on mitä pöljimmistä pöljimpiä,ne ostaa pöljät abc:tä bensaa ,perkele miten hullua sakkia ovatkaa nuo bonus veikot ja pirkot.Ei jumalauta mitä tahvo paska housuja,boonusta kalliilla hintaa saatana.
elintarvike museossa,
sieltä saa plussa kuponkeja...
Sinähän ne maksat.
Hulluimmat vyyhtää perskuralla prismassa ja tungoksessa vieläpä,ja bbonuksen takia,ai saatana että on hullua porukkaa.
880 euroa kertyi bonusta viime vuonna. En tiedä olenko sitten maksanut vuodessa S-marketeissa tuon 880 euroa ylihintaa Keskon kauppoihin nähden, mutta sainpahan tuon summan nyt kuitenkin takaisin.
Ja taatusti ostit bensaa joka kuuluu tuohon ylihintaan,sehän kun on niin halpaa kun saat siitä bonusta.
No en. Kyse oli siis S-marketeista vastaan K-kaupat. Ruoka- ja rautakaupoista. Bensahan on PKO:lla tunnetusti ylihintaista, en sitä sentään bonusten perässä osta.
Se hernekeitto minkä kävit ilmaiseksi syömässä, niin on jonkun Maksama. Mikään ei ole ilmaista! Pelle!
Paitsi että bensasta ei saa bonusta, ei ole saanut ainakaan viiteen vuoteen (vai seitsemään). Ostoskertymää se kyllä kasvattaa eli sikäli vaikuttaa myös bonukseen, mutta itse polttoaineesta ei tule bonusta. Litrahinta-alennus kylläkin.
Etkö jo usko, etteivät ne myy sulle sitä energiajuomaa. Olet alaikäinen.
Missä ongelma? Jos et halua käydä s-kaupoissa, älä käy. Anna meidän muiden käydä, niin vähemmän on ruuhkaa kaupoissa, joissa sitten itse käyt.
Paskaa myyvään kaikkijalla. Ihan kaikkijalla. Paskaa.
Älä sitten käy missään...
Mitä se sulle kuuluu missä käyn? Ole hiljaa!
Mitäs se sinulle kuuluu, missä muut käyvät ostoksilla?
Kyllä se mulle kuuluu. Koska olen sinuun verrattuna ylivertainen ihminen.
Käyn S-Marketeissa ja Prismassa. Mihin raportoin jatkossa kauppakäymiseni? Sinulleko, oi ylivertaisuus? Entä jos en raportoi, mitä sitten, oi ylivertaisuus?
En halua raporttejasi, koska olen sinuun verrattuna ylivertainen ihminen. En ole kiinnostunut tuollaisten asioista.
"Mitäs se sinulle kuuluu, missä muut käyvät ostoksilla?"
"Kyllä se mulle kuuluu."
Päätä jo, vai kiehuuko päässä?
Annan annan käydä teidän muiden s -marketeissa,eihän tässä siitä ole kysymyskään,kunhan saa bonusta halvoista ostoista.
vaikkei sitä laissa suoraan sanota, kauppiaalla on oikeus valita asiakkaansa.
Kaikista pöljimmät vastailevat tähän ketjuun puolustellessaan itseään ja valintojaan.
Minuunko viittaat?
Hehe...meinaatkos, että kun ensin on esittänyt mielipiteensä, ei sitä sitten saisi puolustella?
Takkihan tuossa kuluu sitä käännellessä...
Hyville bonus maksajille palkinto.
jokaiselle pohjoiskarjalaiselle vauvalle lahjoitetaan potkupuku
Pohjois-Karjalan Osuuskauppa PKO lahjoittaa tänä vuonna jokaiselle maakuntaan syntyvälle vauvalle lahjaksi potkupuvun.
Ensimmäiset puvut lahjoitettiin vauvoille jo sairaalassa ja lopuille ne postitetaan kotiosoitteisiin.
PKO toteuttaa kampanjan osana juhlavuottaan. PKO täyttää tänä vuonna 100 vuotta. Juhlavuoden teemana on PKO yhteistä hyvää 100 vuotta.
En käy S-marketissa sen imagon takia. S-market hamuaa joka alalle markkinakohtajaksi, ja sitten kun se sinne pääsee varmasti hinnat nousee. Ostan kukat mieluummin kuķkakaupasta ja hautauspalvelut hautaustoimistosta, siihen ei S-marketin moraali riitä. Haluan, että on muitakin vaihtoehtoja kuin S-ryhmä.
Todella hyvä S - ryhmä. Aina käyttänyt kaikissa ostoissa, hyvät bonukset tulee kuukausittain. Hyvä kun S - Ryhmän valta vaan lisääntyy ja laajenee !
Olen ollut silleen 3naismyyjän ja 1mies myyjän kanssa.helppoa kun osaa
Koskaan ei ole ollut huono palvelu. Jopa toisella paikkakunnalla asuva sisko sanoo joka kerta kun käy kaupan kautta että onpa mukava käydä kun on niin ystävällinen henkilökunta!
Henkilökunta yleensä on asiallisia,yhtä poikkeusta lukuunottamatta nyt ei ole näkynyt kyseistä henkilöä kaupassa,,enpä tosin ole nykyään käynytkään.mutta Herra Kivelä vois opetella tervehtimään asiakkaita jos asiakas tervehtii niin kuuluu vastata tervehdykseen. Entinen asiakas jolla on riittävästi pelimerkkejä juoksu poikaan verratuna.
Onko ihmisillä nykysin näinkin hyvin asiat että kaupassa käynninkin pitäisi olla jotenkin palveltua? Itse kävelen kauppaan otan asiat mitä tulin hakemaan ja poistun, en tullut sinne palveltavaksi tai sosiaalisoitumaan vaan yleensä sitä tietää mitä hakee. Joskus jos on jotain joutunut penttilän ässältä kysymään niin hyvin on kerrottu onko hyllyssä tai varastossa, mutta juuri tätä varten on myös itsepalvelu kassatkin että ne robotit palvelee eikä myyjät.. Tää on tätä nykyaikaa koita tottua.
Etkö maksa ostoksia kun kerroit,että otat ne ja poistut kaupasta ja kerkesitkö tervehtiä,enkä mene varastosta hakemaan tarvitsemaani ostosta vaan sen saa tehdä henkilökunta
Itse tervehdin ,kiitän ja maksan ostokset ja sitten vasta poistun kaupasta.Vaikka en ole robotti.
Kaikkea sitä toiset miettii.Kaupassa käydään ruokaa yms,se ei ole mikään huvikumpu missä ollaan kuin jossain tinderissä.Ei niitä myyjiä kiinnosta sinun turhat hölinät,jokainen hoitaa työnsä ja sinä voit mennä niiden ostostesi kanssa huitsin Nevadaan kun olet ne maksanut.Siellä on tekemistä ilman että työnnät nokkasi joka asiaan.Hanki harrastus tai kehitä itseäsi.
Mene muualle kolikkoinesi. Varmasti ovat kaupassa hyvillään kun pääsevät ammattivalittajasta eroon.
Paperirahalla tai kortilla maksan,kolikoita en keräile ei ole pikkurahan puute,sulle voin lahjoittaa kolikot,jos se sinua helpottaa?
Olipa kivaa luettavaa, keskustelussa ryhmä täynnä idiootteja ja paskanjauhajia, jotka laukovat tyhmyyksiä ja typeryyksiä ilman mitään perusteluja. Hörhöjä kaikki tyyni. Tämä on sitä suomalaista keskustelukulttuuria, jota saa suuresti hävetä. Sitten vielä ihmetellään miksi on koulukiusaamista ja -väkivaltaa kouluissa. Kotoa ovat oppineet nämä huonot tavat.
Onneksi sinä loistat täällä "älylläsi" :D
Ei ne myyjät aina mukavia ole, katsellaan kuin halpaa makkaraa ja kassan jälkeen on näyttö missä kysytään saitko hyvää palvelua hymyllä. Siinä voisi olla kolmas vaihtoehto että huonommalla tuulella täältä pois lähdin kuin tullessa olin. Asiakas maksaa myös palvelusta, edes neutraali käytös olisi toivottavaa.
Yrittäisit sinäkin hankkia sen sosiaalisen elämäsi muualta kuin kaupan kassalta :D
minusta on hauskan näköistä kun ABC myyjä lopulta vaivautuu kassalle ja tervehtii kassakonetta. Lopuksi tarjoaa kuittia sille kassakoneelle.