Himoitseeko nainen

tukki.jätkä

Tätä jätkää vai onko kaikki vain kurjan mielikuvituksen tuotetta?

6

130

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Illusion

      Kyllä himoitsee. Ja voinpa kertoa, ettei se ole yhtään kivaa. Mietipä omalle kohdalles: Kohtalo, mainio kamu, tuo sun keittiön pöydälle taivaallisen, syntisen ihanan täytekakun, jossa on kaikkia niitä ainutlaatuisen herkullisia aineksia, joita makunystyräsi, massukkasi ja aivojesi mielihyväkeskus suorastaan kiljuen kaipaavat. Oi, onpa kiltti kaveri tuo Kohtalo, vai mitä? Itse asiassa ei. Kettumainen paremminkin. Se nimittäin on jättänyt keittiön pöydälle lapun:

      "Tässä sinulle, kaveri kallis, illuusio siitä, mitä voisit saada, jos olisit syntynyt onnellisten tähtien alla. Voit katsella tätä upeaa ilmestystä mielin määrin, tuntea maan mainioiden raaka-aineiden tuoksun nenässäsi, nähdä unia siitä, kuinka leikkaat kakusta ison kimpaleen ja syöt sen e suurella nautinnolla... Mutta totta tosiaan, kyseessä on illuusio. Tämä kakku ei ole oikeasti sinulle olemassa. Tätä ainutlaatuista herkkua ei ole varattu sinua varten. Sinä saat toistaiseksi määrittelemättömän ajan ihailla sitä arjenharmaan elämäsi arjenharmaassa keittiössä. Koskeako? Ehei, ystävä kallein, ei ei, et saa koskea. Katsoa, sen sinä saat ainoastaan tehdä. Ja kun aika on tullut täyteen, tulen ja vien kakun pois. En tietenkään kerro, minne - vielä. Mutta kyllä sinä senkin saat vielä tietää. Nythän on niin, että henkilölle, jolle kakku oikeasti kuuluu, ja joka luonnollisesti on syntynyt onnellisten tähtien alla, kakku ei tule olemaan illuusio. Hänelle kakku on täyttä totta, hän saa sekä katsoa, haistaa, maistaa ja lopulta ahmia koko komeuden suihinsa! Hän saa, sinä et. Toki olen pahoillani puolestasi. Ymmärrän, kuinka pahalta sinusta tuntuu! Mutta elämä nyt vaan on tällaista, hieman epäreilua. Mutta muista, olen kaikesta huolimatta ystäväsi ja tulenkin olemaan, ainakin siihen saakka kuin... Niin no, kuten juuri todettu, elämä on epäreilua. Sinähän sen tiedät, kallis ystäväressu! Mukavia talvipäiviä, palataan asiaan!"

      • SeNainenToteaa

        Joskus käy niin ettei kakun ”omistajaa” paljon kiinnosta kakun maistelu tai syöminen. Siis kakku on tyhjän panttina vahentumassa pöydällä. Hukkaan menee herkut.


    • Luutalakaisee

      Ei himoitse on pelkkää kuvittelua.

    • Himoiten

      Kyllä tää nainen himoitsen ja paljon. Ei ole mielikuvitusta.

      • niinjuuri

        Kerro se hänelle. Kerro kerro kerro.


    • Kakunsyönytmielessäni

      No, todellakin himoitsee. Ens viikolla nähdään varmaaankin. Mutta tänään jo sain sulta kyydit mielikuvituksessani, vaikka mullekin jää se pelkkä kakun ihailun ja himoitsemisen osa. Mutta enpä tosiaan valita, olen sulta saanut niin paljon mielihyvää ja nautintoa, kun olen sua itsekseni ajatellut.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      248
      6247
    2. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      91
      5145
    3. KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!

      Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa
      Hybridi- ja sähköautot
      16
      4349
    4. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      144
      3123
    5. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      12
      3081
    6. Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu
      Maailman menoa
      166
      2597
    7. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      86
      2553
    8. Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella

      Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/
      Ikävä
      174
      1724
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      46
      1679
    10. Bussipysäkki katos!

      Mitäpä mieltä uudesta katoksesta?
      Suomussalmi
      68
      1525
    Aihe