kunnalliset eläinlääkärit

miukumauku79

Onko kunnallisten eläinlääkärien hinnastoissa merkittävää eroa varsinaissuomen alueella ? Erityisesti kiinnjostaa uudenkaupungin, laitilan ja mynämäen eläinlääkärien taksat ja kokemukset hoidosta.

2

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suosittelen

      Hintoja en ole vertaillut mutta hoidon laadun takia vien nykyään omat eläimet aina Mynämäelle, viis bensakuluista ja matka-ajasta. No jonkun perusrokotuksen voisin muuallakin laitattaa mutta kaikki muu, tutkimukset, leikkaukset, lopetukset, aina Mynämäki. Siellä on asiantuntevat, osaavat ja empaattiset lääkärit ja aikoja saa suht hyvin.

    • Anonyymi

      En tiedä kunnallisista. Löysin Turusta Eläinlääkäripalvelu VALO. Oli kyseessä koiramme lopetus. Lääkäri saapui M:mäelle reilussa tunnissa vaikka tilanne ei ollut "akuutti" vain vaikea päätös tehty. Koiramme sai nukkua viimeiseen uneen lempipaikallaan sylissämme. Lääkäri oli nuori nainen ja annan täydet pisteet hänelle. Turusta löysin vain yhden, tämän Valon, joka tulee kotiin muissakin asioissa. Leikkaukset on tietysti eri asia. Kaikki kiitos VALOLLE ja hintakin oli ihan kohtuullinen. Tuolla "hän" nukkuu suuren kuusen juurella ja ikävä on suuri!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1577
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1532
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1108
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      911
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      884
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      620
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      617
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe