Paljon Puolassa matkustaneena sain ko hotellista todella huonon kuvan /palvelun.
Huone oli siisti, mutta ikkunasta näkyi roskalavat/pulloryökkiöt.
Aamupalan oli heikko ja mm lautaset ja kahvikupit loppuivat kesken ja asiakkaat pyysivät niitä, mutta silti niitä ei tuotu.
Me jätimme aamupalan ajaksi, s pankin kortin siihen miestä valot /sähköt tulee, koska saimme vain yhden ovikortin. Siivooja oli käynyt huoneessa ja vienyt sen. Menin respaan kyselemään asiasta, respan virkailija soitti siivoojalle ja hän sitten palautti korttini. Minä jouduin kuolettamaan korttini varmuuden vuoksi. Toivottavasti hän ei ehtinyt sitä käyttämään.
Kun olimme lähdössä, niin vielä jouduimme maksamaan veroja 8,88 zlotia, vaikka hotels.com varauksessa lukee että verot ja maksut maksettu.
Missään muussa hotellissa Puolassa tai muuallakaan ole käynyt näin
Gdansk ja hotelli holland house residence
3
101
Vastaukset
- rikupetteri
Olin viime vuonna Puolassa kolme kertaa (Gdansk/Gdynia ja Krakova. Gdanskissa hotellini Radisson Sas. Kelpo hoteli, jossa kaikki toimi. Ainoa miinus oli se, että en saanut Carlson korttia käyttäessä Finskin pisteitä. Olin saanut huoneen tarjoushintaan. No Krakovassa yövyin sitten Holiday inissä, josta sain Finskin pisteet.
Miksi käytit ovikorttini S-pankin korttia? Minulla on varana kortti, joka on täysin hyödytön. Onko ylimääräinen maksu jonkinlainen kaupunkivero?
Krakova on hieno kaupunkikohde.- Kurwaillen
Sama juttu eli kannattaa pitää mukana jotakin vanhaa kortti, jota sitten käyttää sähkön kytkemiseksi. Ovikorttinahan tuo ei kelpaa. Jospa tuo 8,88 zlotya oli kurwavero?
- Puutaheinäälato
Mmmmm3, sinä:Paljon Puolassa matkustaneen.. Oletkohan käynyt kertaakaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä4410619Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on12810166- 227937
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776354Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.335013- 584790
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1294127Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1253449- 633165
Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2273114