Gdansk ja hotelli holland house residence

Mmmmmm3

Paljon Puolassa matkustaneena sain ko hotellista todella huonon kuvan /palvelun.
Huone oli siisti, mutta ikkunasta näkyi roskalavat/pulloryökkiöt.
Aamupalan oli heikko ja mm lautaset ja kahvikupit loppuivat kesken ja asiakkaat pyysivät niitä, mutta silti niitä ei tuotu.
Me jätimme aamupalan ajaksi, s pankin kortin siihen miestä valot /sähköt tulee, koska saimme vain yhden ovikortin. Siivooja oli käynyt huoneessa ja vienyt sen. Menin respaan kyselemään asiasta, respan virkailija soitti siivoojalle ja hän sitten palautti korttini. Minä jouduin kuolettamaan korttini varmuuden vuoksi. Toivottavasti hän ei ehtinyt sitä käyttämään.
Kun olimme lähdössä, niin vielä jouduimme maksamaan veroja 8,88 zlotia, vaikka hotels.com varauksessa lukee että verot ja maksut maksettu.
Missään muussa hotellissa Puolassa tai muuallakaan ole käynyt näin

3

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rikupetteri

      Olin viime vuonna Puolassa kolme kertaa (Gdansk/Gdynia ja Krakova. Gdanskissa hotellini Radisson Sas. Kelpo hoteli, jossa kaikki toimi. Ainoa miinus oli se, että en saanut Carlson korttia käyttäessä Finskin pisteitä. Olin saanut huoneen tarjoushintaan. No Krakovassa yövyin sitten Holiday inissä, josta sain Finskin pisteet.
      Miksi käytit ovikorttini S-pankin korttia? Minulla on varana kortti, joka on täysin hyödytön. Onko ylimääräinen maksu jonkinlainen kaupunkivero?
      Krakova on hieno kaupunkikohde.

      • Kurwaillen

        Sama juttu eli kannattaa pitää mukana jotakin vanhaa kortti, jota sitten käyttää sähkön kytkemiseksi. Ovikorttinahan tuo ei kelpaa. Jospa tuo 8,88 zlotya oli kurwavero?


      • Puutaheinäälato

        Mmmmm3, sinä:Paljon Puolassa matkustaneen.. Oletkohan käynyt kertaakaan.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      151
      10954
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5230
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2443
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2143
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1711
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1554
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1241
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1176
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      892
    Aihe