Gdansk ja hotelli holland house residence

Mmmmmm3

Paljon Puolassa matkustaneena sain ko hotellista todella huonon kuvan /palvelun.
Huone oli siisti, mutta ikkunasta näkyi roskalavat/pulloryökkiöt.
Aamupalan oli heikko ja mm lautaset ja kahvikupit loppuivat kesken ja asiakkaat pyysivät niitä, mutta silti niitä ei tuotu.
Me jätimme aamupalan ajaksi, s pankin kortin siihen miestä valot /sähköt tulee, koska saimme vain yhden ovikortin. Siivooja oli käynyt huoneessa ja vienyt sen. Menin respaan kyselemään asiasta, respan virkailija soitti siivoojalle ja hän sitten palautti korttini. Minä jouduin kuolettamaan korttini varmuuden vuoksi. Toivottavasti hän ei ehtinyt sitä käyttämään.
Kun olimme lähdössä, niin vielä jouduimme maksamaan veroja 8,88 zlotia, vaikka hotels.com varauksessa lukee että verot ja maksut maksettu.
Missään muussa hotellissa Puolassa tai muuallakaan ole käynyt näin

3

140

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rikupetteri

      Olin viime vuonna Puolassa kolme kertaa (Gdansk/Gdynia ja Krakova. Gdanskissa hotellini Radisson Sas. Kelpo hoteli, jossa kaikki toimi. Ainoa miinus oli se, että en saanut Carlson korttia käyttäessä Finskin pisteitä. Olin saanut huoneen tarjoushintaan. No Krakovassa yövyin sitten Holiday inissä, josta sain Finskin pisteet.
      Miksi käytit ovikorttini S-pankin korttia? Minulla on varana kortti, joka on täysin hyödytön. Onko ylimääräinen maksu jonkinlainen kaupunkivero?
      Krakova on hieno kaupunkikohde.

      • Kurwaillen

        Sama juttu eli kannattaa pitää mukana jotakin vanhaa kortti, jota sitten käyttää sähkön kytkemiseksi. Ovikorttinahan tuo ei kelpaa. Jospa tuo 8,88 zlotya oli kurwavero?


      • Puutaheinäälato

        Mmmmm3, sinä:Paljon Puolassa matkustaneen.. Oletkohan käynyt kertaakaan.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      161
      906
    2. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      82
      750
    3. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      57
      741
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      56
      665
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      623
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      60
      572
    7. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      556
    8. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      537
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      535
    10. 26
      521
    Aihe