Nyt se on tutkittu ja oikeaksi todettu mitä on jo kauan Suomessa väitetty!
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/28cad874-4718-4585-b2cb-dd48d9611bbc
Tutkimustulos
9
69
Vastaukset
- näin.olen.nähnyt
Lieksassakin on näin. Erotuksena on vain, että lieksalaiset kyseisen merkkiset kulkuneuvot ovat ikäloppuja rotteloita. Niillä voi ajaa vain ABC aseman ja sataman väliä. Pitemmälle niillä ei uskalla lähteä.
Minulla on ollut kaksi audia ja en tietääkseni lukeudu kaahariksi, vaikka viimeisimmässä audissa oli 350 hv. Ostin kyseisen auton maasto-ominaisuuksien takia.
Tällä hetkellä ajelen vilvon maasturilla jonka vaihdan kalliin ylläpidon ( remonttien takia audiin.- resurssipulaa.on
Ihme kun Lieksan poliisi ei tutkaa illalla Vehkakankaan suunnalla? Joka ilta bemarit työntää härskiä ylinopeutta, ja niitäkään hidasteita ei sinne vehkan suunnalle saatu! Mutta eipähän tuo ole ihme jos ei tutkailla nopeuksia, kun poliiseja ei näe kun kerran viikkoon päiväsaikaan!
- Bemarikuski
Vai vahkakankaan syunnalla, ihme kun ei lieksan ja uimaharjun suumnalla!
Pölyääkö lumi niskaasi kun " huollat" honda crv: täsi keskellä tietä. Laita varoitusvilkyt päälle niin et jää autojen alle öljynimeytys turvesäkim ja jakiabaimesi kanssa. - haaahhhaahhhooo
Heh!Normaali Bemarilla ajava vajakki kommentoi, näkee jo kirjoitustyylistä! Vinguta vaan kakkosvaihteella 40 alueella, niin se on erittäin miehekästä mutta varo ettei sylinterinkansi korkkaa! Taidat olla se tatti jolta ei näy ratintakaa juuri päätä ollenkaan!
- Bemarikuski
Tiedätkös mistä zihaus kuuluu kun vaihdetaan vaihdetta bemarista?
Et tiedä koska subarussasi ei ole muuta ku 4wd
Zihaus kuuluu kun välijäähdytin laskee ylimääräiset paineet kierrosten yläalueella ilmanouhdistimen huohotinputkeen.
Ääni on sen merkki että pitää vaihtaa isommalle vaihteelle teho ja vääntöalueen rajalla. - pihiseekö
Bemarikuski kirjoitti:
Tiedätkös mistä zihaus kuuluu kun vaihdetaan vaihdetta bemarista?
Et tiedä koska subarussasi ei ole muuta ku 4wd
Zihaus kuuluu kun välijäähdytin laskee ylimääräiset paineet kierrosten yläalueella ilmanouhdistimen huohotinputkeen.
Ääni on sen merkki että pitää vaihtaa isommalle vaihteelle teho ja vääntöalueen rajalla.Tapahtuuko tuota päivittäin 40 alueella ja pienellä vaihteella vingutettaessa?
- Audi.guattro.2.7turbo
Zihaus kuuluu muuttuvakurkkuisen imusarjan läppäventtiilin alipainekellon päästämästä ylipaineesta. Jos hyvin paljon zihauttelet niin pakolämmöt voi nousta liian ylös ja männät alkavat sulaa. Audissa on asennettu paineet siten ettei zihauksia kuulu muuten kuin liian pienelle vaihtaessa ylikierroksille mennessä. Kannattaa ruuvata säätökellon tankoa pidemmäksi ettei hajoa moottori.
Wroooom! - vitutuksen.sihinää
Naapurin suusta kuului joku vuosi sitten zihaus kun sihahti,,,sssaatana,,,ja muuta huohotustakaan ei ollut kuin silloin vitutuksessaan, kun bemarin sylinterinkansi hajosi! Muuta zihausta en ole bemarimieheltä kuullut!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain617520Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232946- 1421776
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651659Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1681412- 1311163
- 77853
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47812- 52755