luomakunnan kruunu asialla taasen
eeewrrrwwg
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Niin, miksiköhän? Sehän on kiellettyä.
Matujen kotimaissa raiskaukset kuuluvat perittyihin käytösmalleihin. Sivistysmaissa raiskaus on kielletty ja rangaistava teko.
Aloitus on hyvin outo sanavalinnaltaan, vai onko suomessa Nainen pystynyt raiskaamaan miespuolisen henkilön joskus ja joutunut siitä tiilenpäitä lukemaan ?
En olisi kehnannut tehdä tästä aloitusta,
Mies määrää maailmassa, aina niin ollut.
Varmaankin siksi,koska puuro oli pahaa,tai sai aivan liian vähän "tasku/diskorahaa" tai "palvelu oli huonoa" sodan julmista kauhuista juuri ja juuri pakoon ehtineelle! Olikin tavaton kiire! Monen,monen turvallisen maan läpi "sankarimme" taivalsi tuulessa ja tuiskussa,olihan Al Jazeerasta lukenut pääministerimme kutsun hemaisevien blondineitosten kuvien kera. Vaimo,kuusi lasta ja isovanhemmat kylläkin jäivät niihin "sodan kauhuihin" ja pommituksiin,mutta mitäpä niistä,lapsia ja vaimojahan saa aina uusia tarvittaessa,,ja jos kova "tarve" iskee,silloin ei lähi-idän "mies" kysele lupia eikä suotta suostumuksia,,panee mitä vaan ja mitä nuorempi sen parempi?
Aloittaja kylläkin asiattomasti yleistää KAIKKIA koskemaan tuollaisen uskontonsa luvalla tekosensa tekevään nähden.
Vähän pakastunut mutta aamuksi lauhtuu lumisateeksi.
"Tieto lisää tuskaa"
Pääministeriä lainatakseni: tämäkin yksilö kuuluu täysin sattumalta samaan kansanryhmään kuin kaikki muutkin Oulun lasenraiskaaja-apinat (lestoja ehkä lukuunottamatta).
Kuinkas suksi on luistanut.
"Foordi ei ole auto,eikä muslimi ihminen"