Katuvalot keskustassa

Mettäläinenkeskustassa

Miksi, kuussaarikko on pimeänä illasta toiseen? Auttaako se jotenkin Eurajoen talousahdinkoon positiivisesti?

7

81

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Skdl.on.voimaa

      Samallaisia veronmaksajia ollaan miksi toisilla on valaistettut tiet,mielestäni pitää laskuttaa valaistetun kadun asukkaita, tai asentaa kaikille valaistetut tiet. On aivan oikein kun ei kuluteta sähköä turhaan,ethän sinäkään polta valoja kun menet nukkumaan.

      • totuuskunniaan

        Samaa mieltä olen , järkevä kommentti . Turhaan ei sähköä kannata kuluttaa julkisilla paikoilla ja kujilla , siitä todella maksavat nekin jotka eivät kyseisestä edusta pääse nauttimaan , mutta maksamaan joutuvat .


    • Mettäläinenkeskustassa

      NIin siis syytä moiseen kyselin. Kunnan sivuilla ei ole mitään infoa.

    • Pihavalotvalaisee

      Energiansäästöä luultavimmin jos näin on yöaikaan. Järkevää.

    • Eioorahaa

      Voishan sitä säästö harjoittaa koko Eurajoen kunnan alueella. Tuolla eteläpäässä ei elämää muutenkaan ole niin pärjäävät paremmin valoitta.

      • Jotainrotia

        Tasapuolista säästöä varmaankin. Tuskin koko kunnassa turhaan poltetaan valoja.


    • niin.makaa.kuin.petaa

      Turha tänne on kirjoitella jos viestit poistetaan sääntöjen vastaisina , vaikka YLE ja valtakunnalliset suurimmat lehdet niitä voivat julkaista , ja tarkistavat varmasti paikkansapitäväisyyden . Sensuurin pitäisi myös tuntea historiaa ja omata jonkinlaista yleissivistystä , edes vähäisen määrän .

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      163
      7322
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4218
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      3728
    4. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      147
      3210
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      2966
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      49
      2559
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2356
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      273
      2049
    9. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      55
      2005
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      1906
    Aihe